• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Прашање во врска со конекција ИТНО

  • Ја почнал/а темата
  • #1

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Ме исклучија од интернет поради не плаќање платив и ми рекоја во понеделник ке те пуштиме сега најдов јузер и пасворд од комсија но тој незнае ке ми прават ли проблеми доколку го коритам ова?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
На cabletel сум ми јавуваше јузер и пасс најдов се конектирав но дали можат да ми направат нешто проблеми? дали ке можат да ме најдат дека крадам :)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Да ако пријави тој што го крадеш, ќе ти скинат интернет а дали ќе те најдат у живо тоа не знам да ти кажам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
тој го користи интернет 1 неделно и тоа на 5 минути така го има интернет колку да се каже :) и сега јас се прасувам дали може да ме најдат вака преку нивен сервер?
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
командер не мора да се клонира мак адреда за он нет

сум се уклучувал на неколку различни комп со мој усер и пасс
а они и немаат од он нет туку од тхоме

за тхоме знам дека не може сум пробувал

а тоа друже користи го али малку
да не примети комшо
е сега не знам дали ке примети ако сака и он да се уклучи кога ти си уклучен

дали може од 2 места со еден усер
тоа не знам
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
На Он нет од пред 3-4 месеци почнаа да работат со MAC адреси,
така да ако си на он нет мора да ја клонираш..
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Ако твојот другар пријави дека некој му го краде интернетот ќе те најдат сигурно, што во твојов случај мислам дека нема да биде така :D. Од кабелскиот оператор не ми се замарале да го филтираат сообраќајот кој се одвива ако немаат потреба, освен тоа автоматски тие водат сметка кој кога се уклучил и од која IP и MAC, така да ако сакаат може да те фатат, што во овој случај јас би ти рекол дека нема да биде така зошто тие немаат пријава дека некој нешто злоупотребува.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
855,842
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно