1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Прашање во врска со фискална каса

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од daceee90, 20 oктомври 2010.

1. daceee90

daceee90
    Intern

234
    9
    2 Март 2008
    Вака ме интересира имам фискламна SY50 и сега сакам да ја приклучам преку компјутер дали е потребно во неа да ги внесувам артиклите или може сето тоа да оди преку програм на компјутер?

2. marv

marv
    Practice makes perfect

2,258
    1,545
    5 oктомври 2007
    Машко
    Може. Ама ке треба да ги измолиш во акцент да ти дадат програмче за тоа.:chudenje:

3. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,577
    3,515
    11 Декември 2008
    Машко
  4. daceee90

daceee90
    Intern

234
    9
    2 Март 2008
    фала и на двајцата но дали можам да користам мој софтвер за принтање?

5. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,577
    3,515
    11 Декември 2008
    Машко
    Па сигурно ќе може преку програмата за материјално ако за таква мислиш ?

6. marv

marv
    Practice makes perfect

2,258
    1,545
    5 oктомври 2007
    Машко
    Да тоа може. јас според прашањето сватив дека чисто сака да ја наполни со артикли касата. Иначе гледаш оддамна не сум проверил на нивната страна. Амин што ги стаиле програмите. Порано мораше да се мољакам со нив за се и сешто.

7. TheCPU

TheCPU
    Intern

12
    0
    13 Март 2009
    Машко
    Ај и едно малку глупо прашање какво кабелче ми треба за да ја закачам фискалната на компјутерот за да ги користам овие програми?
    Мислам прочитав на овој форум дека се закачува на COM port на компјутерот, но на фискалната каса има пипка како за телефон така да каде може да се најде и како се вика?

Сподели

Вчитување...