1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашање во врска со фискална каса

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од daceee90, 20 oктомври 2010.

 1. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Вака ме интересира имам фискламна SY50 и сега сакам да ја приклучам преку компјутер дали е потребно во неа да ги внесувам артиклите или може сето тоа да оди преку програм на компјутер?
   
 2. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,258
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Може. Ама ке треба да ги измолиш во акцент да ти дадат програмче за тоа.:chudenje:
   
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,515
  11 Декември 2008
  Машко
 4. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  фала и на двајцата но дали можам да користам мој софтвер за принтање?
   
 5. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,515
  11 Декември 2008
  Машко
  Па сигурно ќе може преку програмата за материјално ако за таква мислиш ?
   
 6. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,258
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Да тоа може. јас според прашањето сватив дека чисто сака да ја наполни со артикли касата. Иначе гледаш оддамна не сум проверил на нивната страна. Амин што ги стаиле програмите. Порано мораше да се мољакам со нив за се и сешто.
   
 7. TheCPU

  TheCPU
  Intern

  12
  0
  13 Март 2009
  Машко
  Ај и едно малку глупо прашање какво кабелче ми треба за да ја закачам фискалната на компјутерот за да ги користам овие програми?
  Мислам прочитав на овој форум дека се закачува на COM port на компјутерот, но на фискалната каса има пипка како за телефон така да каде може да се најде и како се вика?
   

Сподели

Вчитување...