Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Прашање: Работа во Анхоч?

dimeskin

Intern
4 септември 2020
5
2
Здраво, сакам да прашам дали некој има работно искуство во Анхоч? Сакам да аплицирам на огласот за работа што го имаат пуштено, па ме интересираше каква е атмосферата и дали платата е солидна?
Ви благодарам однапред, поздрав.
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.751
10.201
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Познавам неколку сериозни луѓе што се вработија таму како почетници, а стигнаа далеку. За атмосферата и платата не би знаел да кажам.
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
408
600
Имам јас скоро 2 години искуство во Анхоч, салонот во Тетово поточно. Атмосферата во салонот кој што работав јас беше и сеуште е прекрасна. Колегите и колешките што беа таму ми помагаја доста многу на почетокот да се вклопувам на работата, после тоа се си беше убаво и фино. Од фирмата нема толку многу микроменаџирање, само на неколку побитни работи не смееш да работаш без консултации. Ако ти се подогува екипата, едноставно ќе уживаш на работа.

Ова секако не важи са луѓето што доаѓат да купуват и не знаат што им треба или мислат дека знаат се. За тоа ќе ти треба малце време и ќе учиш и вакви работи да ги менаџираш доколку почнуваш на работа.
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
244
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Анхоч е една од ретките популарни фирми којашто има стварно фер однос кон вработените, имаш шанса ако си сериозен и останеш во фирмата да напредуваш, фер е платата, и вработуваат без партија или врски. Имам работено таму пред неколку години, и сега во моментов ми работи другар и он е прилично задоволен.
 

Getl0w

Intern
12 декември 2012
2
1
Здраво, знам дека темава е стара повеќе од 2 години, но ме интерсира дали во Анхоч се работи на смени или цела смена 12 саати ?
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.739
1.468
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Кога сме на темава дали знае некој колку е таа Конкурентна плата? :)))))
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.751
10.201
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Кога сме на темава дали знае некој колку е таа Конкурентна плата? :)))))
Минималец. Внукот работеше таму и нормално си напушти. Секаде се бараат сериозни луѓе за работа за несериозни плати.
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
464
329
Кога сме на темава дали знае некој колку е таа Конкурентна плата? :)))))
Конкурентна е доволно за да биде еднаква со останатите минимални плати. Ич никако не треба да дадат 35.000-40.000 зошто така нема да бидат конкурентни...20.000 доволно е оти ако зимаш 35.000 тоа не е баш добро оти нема каде да ги потрошеш парите...Најубаво помалку ама барем подобро е нема да ти остануват пари.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.739
1.468
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Конкурентна е доволно за да биде еднаква со останатите минимални плати. Ич никако не треба да дадат 35.000-40.000 зошто така нема да бидат конкурентни...20.000 доволно е оти ако зимаш 35.000 тоа не е баш добро оти нема каде да ги потрошеш парите...Најубаво помалку ама барем подобро е нема да ти остануват пари.
E така не како во кам. Малце над минималната плата + бонуси и ваучери и така стигаат до 31-33000 :))))
Мислењето е автоматски споено:

Минималец. Внукот работеше таму и нормално си напушти. Секаде се бараат сериозни луѓе за работа за несериозни плати.
Може затоа во охридскиот салон преку цела година има огласи за работници
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.215
4.198
Скопје
hackitfree.github.io
Здраво, знам дека темава е стара повеќе од 2 години, но ме интерсира дали во Анхоч се работи на смени или цела смена 12 саати ?
2 дена по 12 саати - па два дена слободни ..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.070
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно