• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Прашање околу Open Office

  • Ја почнал/а темата
  • #1
3 мај 2007
17
0
Барам некој ако може да ми помогне. Го инсталирав програмот, направив подесување на фирмата, но кога ќе треба да испринтам фактура на прегледот пред печатење во горниот десен агол не ми ја дава фирмата, туку само ми стои "место за вашата фирма", а во горниот лев агол ми ја дава сликата на open ofiice. дали некој знае како да ги тргнам овие работи и како да ја ставам фирмата во горен десен агол.

thanks.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,042
Мислења
855,133
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно