1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашање околу детаљи за фактура

Дискусија во форумот 'Останато' започната од steelseries, 16 Мај 2020.

 1. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
  Дали може онлајн или мора да се јавам во телеком за да проверам со кои броеви имам разговор и колку време. И дали може да се види на кој број се праќаат SMS пораки.
   
 2. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  429
  114
  15 Мај 2012
  Машко
  Последно кога барав, во салон треба да се пополни барање па тоа барање се испраќа до виша сила, се чека и на крај ќе добиеш (претпоставувам). Ова е пред месец и пол.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  400
  408
  1 Јануари 2016
  Машко
  Мислам дека онлине неможе да видиш детална сметка за каде се е вртено .
  А инаку порано по пошта што стигаше сметката си имаше детално напишано кај се е вртено и каде се се праќани Смс пораки . Така да да прашаш у телеком служба или можда ке мораш до салон

  п.с више ме претркале додека куцам од тел :)
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  557
  269
  14 Април 2012
  Машко
  Отвори си профил на телеком мк ќе имаш увид во деталната сметка за секој месец, без да се замараш со чекање 2-3 нед по писмена форма.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  154
  83
  24 Јуни 2008
  Машко
  Правиш профил на мој телеком на веб сајтот и си додаваш мобилни услуги што користиш и после си гледаш детална сметка за последните 6 месеци.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  429
  114
  15 Мај 2012
  Машко
  Важи и за нови корисници, физички лица?
   
 7. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,092
  3,227
  2 Септември 2012
  Машко
  Во фирма кај мене ми праќаат детална сметка во хартиена форма заедно со фактурата и во електронска.
  Буквално го имаш секој телефонски број и времетраењето, затоа и хартиената е со 30 листа внатре. :eek:

  Никој нит им побарал детална, ама ете самите ми праќаат. :)
  Инаку се работи за А1.
   
 8. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,324
  2,058
  13 Јануари 2014
  Машко
  За физички лица важи сигурно, не гледам зошто не би важело за нови корисници. Јас го користам ова минативе неколку години откако се префрлив на Телеком.
   

Сподели

Вчитување...