1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашање - Nikon D3000

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од daceee90, 9 Февруари 2014.

 1. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Имам еден пријател има добиено за поклон D3000 плус објектив 18-55мм VR 3-4 пати е вклучен само во гаранција уште 6 месеци :) е сега ми го дава за 180€ се исплати или? :)
  и ште нешто дали е добар за ама баш почетници :)
   
 2. goaty

  goaty
  Gaining Experience

  363
  189
  5 Февруари 2010
  Ок е цената и одличен е за почетници, но ако планираш да се посветиш на фотографија мислам дека многу брзо ќе го "надраснеш" телото, бидејќи е многу осакатено во однос на функции.
   
  На Војвода и daceee90 им се допаѓа ова.
 3. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  фала за одговорот, па за почеток нека биде .. најмногу ми е бидејки соработуваме со фирми кои сакаат да имаат и слики од свои производи на веб страни.. па се одлучив да земам нешто овакво :)
   
 4. goaty

  goaty
  Gaining Experience

  363
  189
  5 Февруари 2010
  Нема да имаш проблеми за сликање во така контролирани услови.
   
  На daceee90 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...