• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Прашање до блогери - social bookmarking

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Драги блогери(шта) :))

Имам прашање а немам време самиот да си го најдам одговорот... Прашањето оди вака:

Сите они мали икони "Digg It", "Publish it on StumbleUpon" и слично се наоѓаат скоро на секој блог.

Прашањето ми е (бидејќи самиот сеуште не сум блогер и немам користено социјални букмаркс до сега) дали на обична веб страна - значи не WP, Bloger или слично може да се постават овие и каква е нивната функционалност? Што треба да се направи за да се стават и др.?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,041
Мислења
855,123
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно