1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашања за Play Station 3

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од username, 30 Декември 2009.

 1. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Во план сум да купам Play Station 3 па имам неколку прашања во врска со тоа, ако има некој искуство нека пише.

  Прво ме интересира од прилика колку се движи цената моментално, знам има разлика 40гб 60гб и такви работи. и дали оди во таа цена евентуално игра, знам има 1 рачка во тоа пакување

  Второ дали некој играл ПЕС2010 онлајн преку пс3 и како оди тоа?

  И трето, дали има потреба од тополнителен memory stick за снимање на играта или све тоа го врши хард дискот.

  Толку за сега па ако треба уште нешто ќе допрашам:D
   
 2. Борче Давчев

  Борче Давчев
  Intern

  61
  1
  28 Декември 2009
  Цената мислам дека е околу 25 илјади ама не сум сигурен.Дали оди игра со тоа незнам гледав во еден каталог од one во таа цена влегуваше и игра.Снимањето мислам дека е на хард дискот ама не ме фаќај за збор.
  PES2010 online не сум играл бидејки не поседувам ps3.
   
 3. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Пошто не си играл, а мене во меѓу време ми стигна PS3-ката и пробав да играм онлајн и многу беше јако. Ако има некој прашања слободно...
   
 4. Idefix

  Idefix
  Intern

  62
  4
  4 Декември 2009
  чип има за него да играш кракнати игри или мора ориџинал?
   
 5. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
  Нема сеуште чип за ПС3.
   
 6. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Нема значи чип, ориџинал игра имаш од 40 јура нагоре, иначе PES2010 беше 70 јура, сеа јебига тоа е, али затоа онлајн цепаш колку сакаш
   
 7. Gixxer

  Gixxer
  Intern

  33
  1
  9 Февруари 2010
  За жал уште нема чип за тројката, на неа можеш да играш само оригинални игри, и тоа само за PS3 и PS1.

  Само два модели се backward компатибилни (постари модели, дебели, со 60 и 80гб хард дискови) и на нив можеш да играш оригинални игри од Play Station 2.

  Друг начин да се подлажуваш е да си симнеш демо од PlayStation Store и во зависност од демото, можеш да играш...ако ништо друго ќе видиш каква е играта па ќе знаеш дали се исплати да фукнеш минимум 3000 за нова игра :) Јас така се зае*ав со демото од PES2010, имам да одберам само 5 тима, и можам да играм само офлајн, утакмица од 5 минути.

  @username, собирам пари за цела игра, кај и да е ќе се пробаме онлајн ;)
   
 8. Doki

  Doki
  Intern

  32
  0
  15 Декември 2010
  Машко
  Imas Cip za ps3. i toa usb narecen PS3 BREAK.COM vo toa se vkluceni igri +
   
 9. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Да имаш чип... и кога ќе направиш Update na firmware отиде чипот.
   
 10. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,511
  14 Мај 2008
  Машко
 11. NikacXMKD

  NikacXMKD
  Gaining Experience

  342
  234
  7 Јули 2010
  Машко
  Остај остај,чип е.....
   
 12. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Моја грешка... навика ми остана поради неписмените кој ги трпам на работа па не можеш да им објасниш дека е тоа едно те исто. Инаку се работи за jailbrake и после Update на firmware на верзија над 3.40 тој не функционира. Исто така после тоа ретко која игра има резолуција над 720р.
   
 13. dzaromkd

  dzaromkd
  Intern

  39
  0
  11 Февруари 2008
  momci aj be pomagajte
  imam ps3 kraknat e so psbreak mislam
  ima instalirano vo nego Openmanager
  simnav nekoja igra od net i sea ne znam kako da gi staam u ps3 i da gi igram
  barav neso po net ali ne mozam da svatam kako treba li da se instalira nekoj drug program ili se odi preku open manager
  aj nekoj neka kaze ili tutorijal ako ima nekoj kako e postapkata
  fala vi
   
 14. kermicie

  kermicie
  Intern

  50
  1
  27 oктомври 2010
  Gledav na youtube deka moze da se igraat igri so tastatura i maus na playstation 3.Dali se tie specijalni tastaturi ili moze so obicni,i ako znae nekoj kade mozam da najdam FRAGFX kontroler za PS3.
   
 15. dacee

  dacee
  Intern

  1
  0
  20 Февруари 2013
  Машко
  zdravo da te prasam imam play station 3, 500giga kako da go hakiram najnova verzija e? pozzz
   
 16. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  965
  1,449
  6 ноември 2007
  Nikako, ne moze novite.
  Kupuvaj si orginalni igri.
  Ili daj da se tramapame ja ke ti dadam fleshuvana konzola :) i onaka igram samo orginali
   
 17. zwitter00

  zwitter00
  Intern

  1
  0
  13 Мај 2013
  Машко
  Zdravo
  mi nudat PS3 Super slim 12 gb + 5 dobri igri koristen e eden mesec
  dali se isplati da go zemam ili da si zemam nov ?
   
 18. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Мислам дека треба да ја кажеш и цената за која ти го нудат.
   
 19. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,626
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ме интересира ако некој знае нешто околу чипувањево кај РЅ3, или џејлбрејк w/e. Има можност да се купи нов „хакнат“ РЅ3 кај нас и да се играат симнати игри на него? Симната игра, се снима на DualLayer и се игра или има можност како image да се префрли и да се игра?

  Од Xbox кецот не сум имал конзола, а тој го хакнаа до јаја. Знам дека и 360-ката се чипуваше за да се играат DL DVD игри на него, ама РЅ3 имаше некои проблеми.

  Би бил благодарен ако можете да ме упатите кај некои наши дечки/линк или ваше искуство околу купување на хакнат РЅ3 и можност за играње на симнати игри.

  Р.Ѕ. Не е за мене, мене се ми е ориги'нал.

  EDIT: IDC нема ништо во врска со РЅ3.
   
 20. NinjaMKD

  NinjaMKD
  Intern

  4
  0
  1 ноември 2013
  Да не отворам нова тема , деновиве планирам да купам ПС3 па ме интересира од искуства на што да припазам (читам доста ако бил 3.55 можел да се џеилбрејкува) што да барам..

  И второ прашање дали некој може од 0 да ми го објасни процесот на џеилбрејкување све што треба да спуштам, каде да најдам , како да инсталирам, Ви благодарам
   
 21. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,925
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Ако плејстешнот ти е со 3.55 firmware ќе можеш да го џејлбрејкувашќ ќе симнеш само еден фајл ќе го ставиш на усб стик и преки него ќе го џејлбрејкуваш. Инаку плејстешн што не е фабрички на 3.55 како стартен софтвер не се исплати ама ич да зимаш.
   
 22. NinjaMKD

  NinjaMKD
  Intern

  4
  0
  1 ноември 2013
  Како да видам дали е плејстешанот 3.55 ? планирам да го купам од техно маркет или амц како да проверам?

  И каде се наоѓа тој фајл за симнување? само толку едноставно е? пошо гледам други спомнуваат некакви манимен фајлови нешто .. не се разбирам
   
 23. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,455
  950
  1 Април 2012
  Машко
  не купувај ваков
  [​IMG]
   
 24. NinjaMKD

  NinjaMKD
  Intern

  4
  0
  1 ноември 2013
  А каков би требало да биде?
   
 25. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  965
  1,449
  6 ноември 2007
  1. Ne postoi PS3 so OFW 3.55 Toa pomina. Nema poveke takvi ni novi nit stari
  2. PS3 kupen od prodavnica = Nema Piraterija! Igras Orginal igri
  3. PS3 chipuvan samo na staro, PS3 koj ne e chipuvan a se chipuva NE MOZES da go sredis sam

  Solucija 1: Zemi 10-11000 i odi vo PSX Shop TC Bunjakovec, imaat Fleshuvani PS3 so roknat laser.
  Solucija 2: Kopaj po Reklama5 i Pazar3 i moli se da ne te zaebat
   
Слични теми
 1. mariomako
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  911
 2. MacedonianBoy123
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,397
Вчитување...

Сподели

Вчитување...