• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Прашања за MySpace

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Одамна си креирав профил на "Мојот Простор", па сакав да ве прашам:
1. Како да го средам изгледот (еве и линк до профилот па видете го)
2. Како да привлечам повеќе посетители?
3. Како да си ставам и каде да најдам икона за во потпис на форум со линкот до мојот профил?
4. (неповрзано е со "Мојот Простор" но за да не отворам нова тема...) Како да си ставам ставам и каде да најдам икона за во потпис на форум со линкот до мојот профил на Linkedin?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Види поради таквите мислења, на а1 пред некое време јадеја го*на дека имало манијаци по интернет. Па има затоа што не ги почитуваме правилата.
Извинете за оф топик ама морав
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Shto za 3-4 godini?
Aj da ne zabeguvame of-topik!
Ako bese za taka, nemase da me ima na myspace, ama minimalno treba da imas 13 godini... Neznam sto te zbuni?
P.S izvinete za latinicava.
Prvo ne si vo pravo koga vikas deka treba najmalku 13 godini da imas, granicata e 18 godini. Eve probaj na "browse people" da gi namestis setinzite. Tamu ke sretnes pod godini najmal broj 18 ... ako bese ko sto vikas ke mozese da baras i lugje sto se pod 18 godini.
Vtoro .... so samoto toa sto ima prasanje za tvojata seksualna orientacija naveduvame zaklucok deka ne e za maloletni. Zatoa sto samo vozrasen covek moze da ja ima oformeno svojata seksualna orientacija.
I nema potreba da se lutis ... jas ova ti go kazuvam najdobronamerno:)
Procitaj go podole citatov od COMANDER .... toa e vistinskiot odgovor .... nema da ima ni manijaci ni nisto na internet ako nema nezreli zrtvi sto gi krsat pravilata.
Види поради таквите мислења, на а1 пред некое време јадеја го*на дека имало манијаци по интернет. Па има затоа што не ги почитуваме правилата.
Извинете за оф топик ама морав
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
А сакате ли вие некако да се искажете дека: не е сигурно тоа? да се откажам ако не е сигурно?
Ај извинтете за оф-топик, па ако можете преместете ги овие постови во нова тема или преименувајте ја оваа или сл.
ОК! БРИШАМ АКАУНТОТ.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Ova ti e za biznis profesionalci. Sto ke ti e na tebe?
Ne me sfakjaj pogresno , mozda ti imas enormno golemi znaenja ... ama ako ne rabotis i ne zarabotuvas od toa ne si profesionalec
A vo raboten odnos na mozes da bides spored zakonot zatoa sto si maloleten.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,061
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно