1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашања во врска со работа на Upwork

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Thomass, 5 Декември 2019.

 1. Thomass

  Thomass
  Intern

  38
  2
  26 Јули 2017
  Машко
  Здраво другари.
  Почнав да работам наUpwork па имам неколку нејаснотии во врска со работата на сајтот.

  1. Дали сеуште се добиваат connections месечно или не? Знам на поранешен оДеск се добива секој месец нови connections

  2. Повлекување на пари? За оваа ништо не ми е јасно :(

  3. ID verification
  Ми има понудено како две опции (можда треба и двете да се направат) да ставиш слика од официјална ИД и да ти се јават од support тимот и да потврдат дека си ти. Прашањето ми е, колку е ова сигурен потег?

  Ајде ако има некој со искуство нека даде некој совет.
  Тенкју!
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,389
  2,243
  13 Јануари 2014
  Машко
  1. Connects моментално се плаќаат. До пред скоро добиваше по 60 секој месец, ама пред некое време го сменија тоа па сега си купуваш колку што ти требаат. Цената е мислам $0.15 по connect, и купуваш минимум 10.

  Исто така, претходно за да аплицираш ти требаа 2 connects по работа, сега варираат, максимумот е 6 по работа.

  2. Имаш неколку методи на повлекување пари, кај нас мислам најраспространет е Payoneer картичка, иако мислам дека може и на банка во сметка да ти легнат парите.

  3. Сигурно е. И има голема можност да не ти дозволат да повлечеш пари дури не го верифицираш профилот, така да get it over with најбрзо што е можно.

  Се надевам помогнав :)
   
  На mac_mk и Thomass им се допаѓа ова.
 3. Thomass

  Thomass
  Intern

  38
  2
  26 Јули 2017
  Машко
  Фала ти брат многу!
  А за верификацијата, треба само еден метод или и двата треба. Оти не ги разбрав баш...
   
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,389
  2,243
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не сум сигурен, искрено. Јас верифицирав со лична карта ама пред месеци беше. Немам време да листам, ама види во оваа тема, мислам дека некој пред скоро зборуваше за верификацијата. Пробај со лична карта, па ако има потреба и со повик ќе верифицираш, не е ништо страшно. Кај мене го немаше тоа.
   
 5. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  155
  40
  3 oктомври 2018
  Женско
  Двата.
   
  На Thomass му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...