Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Прашања околу FPV дронови

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.432
3.390
Скопје
www.gorast.com
Здраво,
има ли некој ентузијаст кој е навлезен во темата со FPV дронови?
Заглавив на неколку места, не можам да најдам решение, а ги искористив сите ресурси по интернет.

tnx
 

bobson

Gaining Experience
29 јануари 2009
814
444
Orgrimmar
bobson's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X | BeQuiet! DRP4
Motherboard
ASUS Prime X470 Pro
Storage
970 Evo+ 500Gb, 870 QVO 1TB, WD5000AAVS, WD10EZEX
PSU
Antec HCG850M
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x8Gb @ 3600 Mhz
Video card
Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB G1
Case
Deepcool Tesseract White
Mouse
Logitech G502 Lightspeed | QCK+
Keyboard
Ripjaws KM570 RGB MX Brown
Audio
Realtek® S1220A | Sennheiser GSP300
Monitor
ASUS VG32VQ
OS
Windows 10 Pro
Ако е за нешто кастм а не играчкана од DJI пиши ми порака.
 

bobson

Gaining Experience
29 јануари 2009
814
444
Orgrimmar
bobson's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X | BeQuiet! DRP4
Motherboard
ASUS Prime X470 Pro
Storage
970 Evo+ 500Gb, 870 QVO 1TB, WD5000AAVS, WD10EZEX
PSU
Antec HCG850M
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x8Gb @ 3600 Mhz
Video card
Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB G1
Case
Deepcool Tesseract White
Mouse
Logitech G502 Lightspeed | QCK+
Keyboard
Ripjaws KM570 RGB MX Brown
Audio
Realtek® S1220A | Sennheiser GSP300
Monitor
ASUS VG32VQ
OS
Windows 10 Pro
Дали имаш UART USB адаптер? Блокирав еден ExpressLRS ресивер, а FC-то е постар и не можам преку бајпас на Betaflight да го флешувам.
За жал таков адаптер немам, меѓутоа имам два слободни контролери, едниот е F4 другиот F7 ако мислиш дека можеш преку нив да го флешнеш ресиверот можам да ти ги позајмам.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.432
3.390
Скопје
www.gorast.com
За жал таков адаптер немам, меѓутоа имам два слободни контролери, едниот е F4 другиот F7 ако мислиш дека можеш преку нив да го флешнеш ресиверот можам да ти ги позајмам.
Ако ги чита Betaflight, а ги чита, ќе можам. Уште да си од Скопје :)
 

bobson

Gaining Experience
29 јануари 2009
814
444
Orgrimmar
bobson's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X | BeQuiet! DRP4
Motherboard
ASUS Prime X470 Pro
Storage
970 Evo+ 500Gb, 870 QVO 1TB, WD5000AAVS, WD10EZEX
PSU
Antec HCG850M
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x8Gb @ 3600 Mhz
Video card
Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB G1
Case
Deepcool Tesseract White
Mouse
Logitech G502 Lightspeed | QCK+
Keyboard
Ripjaws KM570 RGB MX Brown
Audio
Realtek® S1220A | Sennheiser GSP300
Monitor
ASUS VG32VQ
OS
Windows 10 Pro
Ако ги чита Betaflight, а ги чита, ќе можам. Уште да си од Скопје :)
Да, цепаат на бетафлајт 4.3.2 и двата без проблем.

Од Скопје сум, ќе ти пишам бројче во порака.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.671
Мислења
946.973
Членови
34.144
Огласи
2.013
Најнов член
AngelK
На врв Дно