1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашања од почетник

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од skullmonkey, 26 Август 2017.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,895
  26,221
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Child Themes « WordPress Codex да не објаснуваме прочитај си. А ако промените на css си ги правел дирекно на темата, со update ти се rewrite и нема да можеш да ги вратиш ако немаш backup

  Испратено преку nokia 3310
   
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,266
  3,788
  18 Април 2007
  Некој да ме насочи по пп за курс за WP од удеми или линда, ама да е направен барем 2017 година, све што наоѓам е 2016.
   
 3. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,512
  1,975
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Јас лично би избегнувал udemy.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 4. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,352
  647
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Јас ти ги препорачувам Линда, и тие од 2016 се спсема ОК, нема некоја драстична промена.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. djgoxy94
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,395
 2. MusicFreak
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,273
 3. petar.bt
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,084
 4. Papa Benedikt
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,429
 5. StOrMK
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  6,637
Вчитување...

Сподели

Вчитување...