• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Прашалник - Методологии за управување со човечки ресурси во проекти од податочна наука

  • Ја почнал/а темата
  • #1

miawallace66

Intern
30 октомври 2013
2
1
Здраво,
Ве замолувам да одвоите 5 минути од Вашето време и да го пополните прашалникот од линкот во прилог.

https://forms.gle/8vXxhguynHTX5bKR6

Содржината на овој прашалник се однесува исклучиво на оние што моментално се вработени или работат во областа на data science, а одговорите ќе послужат како составен дел од магистерскиот труд кој што моментално работам - Методологии за управување со човечки ресурси во проекти од податочна наука.
Овие податоци ќе се користат исклучиво за изработка на магистерскиот труд.
 
  • Налутен/а
Реакции: Avid

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
498
411
Skopje
Кога ќе копираш у иднина, глеј да не го копираш со се додатокот на ФБ во Урл. Да не е ИТ форум, 90% нема да продужат по линкот.
Screenshot_2.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно