• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

prasanje za SGTCP OPTIMIZE

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

lakimen

Intern
15 август 2007
154
0
Prezedov programa SGTCP OPTIMIZER za windows XP i ima mnogu prilagoduvanja a jas pojma nemam sto i kako.Na prvata strana se stiklira : curent; optimal; i custom settings.Koj bi trebalo da bide? do sega e bilo curent.
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Prezedov programa SGTCP OPTIMIZER za windows XP i ima mnogu prilagoduvanja a jas pojma nemam sto i kako.Na prvata strana se stiklira : curent; optimal; i custom settings.Koj bi trebalo da bide? do sega e bilo curent.
SG TCP Optimizer's compact, tabbed interface logically presents all settings and tests. We found SG TCP Optimizer efficient from the moment it quickly opened. The six tabs presented general and advanced settings, a tool to discover your system's largest possible nonfragmented packet, a calculator to figure your RWIN value, a latency test, and a quick Windows Registry editor. If you have no idea what those settings do, this program isn't for you. If you do have some experience, a short tutorial helps you quickly discover and enter the proper Registry settings to improve connection speed.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

lakimen

Intern
15 август 2007
154
0
SG TCP Optimizer's compact, tabbed interface logically presents all settings and tests. We found SG TCP Optimizer efficient from the moment it quickly opened. The six tabs presented general and advanced settings, a tool to discover your system's largest possible nonfragmented packet, a calculator to figure your RWIN value, a latency test, and a quick Windows Registry editor. If you have no idea what those settings do, this program isn't for you. If you do have some experience, a short tutorial helps you quickly discover and enter the proper Registry settings to improve connection speed.
Значи не е за мене .Зошто толкав текст на англиски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,793
Мислења
850,520
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно