• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Prasanje za korekcii

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dexterslab

Intern
14 октомври 2007
7
0
Koja e procedurata za prijavuvanje na stranicata kako administrator,so cel dopolnuvanje na sodrzinata na stranicata ili nejzini izmeni?
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Процедурата е login...
Доколку те интересира како се изработува динамична вебстраница неопходно е да имаш познавање од некој програмски јазик од типот на PHP, ASP.NET... во комбинација со некоја база на податоци MySQL, MSSQL и сл...
Побарај на интернет имаш огромен број туторијали за почетници...

Или, како полесна опција инсталирај некоја готова скрипта...
Joomla, WordPress, PHP Nuke и слично
http://www.hotscripts.com << Тука имаш голема база од веб скрипти
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,206
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно