• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Практичен водич за слободен софтвер

  • Ја почнал/а темата
  • #1
9 април 2007
43
8
arangel.linux.net.mk
Издаден од страна на UNDP Македонија, повеќе соодветен за да го давате на родителите, тетки, баби дедовци и тотални почетници. :D

Содржи упатства за: GNOME, KDE, Firefox и Thunderbird.

Издаден е под GNU FDL што значи дистрибуирање печатење се е дозволено според условите наведени во лиценцата.

Клик тука за преземање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно