Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Пракса за embedded C или само C

Статус
Затворена за нови мислења.

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
znam deka ke se razocarate odkako ke go procitate postov.......

dali nekoj znae vo koja firma moze da se ide na praksa za .....embedded C ili C povrzano so linux?

please someone ...........:LOL:
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Citav nekoj oglas, ama mislam deka bese za vrabotuvanje. Idi na taa stranata za baranje rabota, kako bese ... ja imase nekoj postirano na istava poddtema.

By the way, sega e malce docna, mozes da prasas vo Netcetera, ama ne znam za C, obicno java rabotat, me viknaa da idam na praksa, ama mi ispadna nesto i ne bidna. Pojdi vidi, vo Kasrpos 2 se, vo taa zgradata kade pisuva so golemi bukvi Gorenje.

Mozes da prasar i vo seavus, tie rabotat so C. Nas Alexandar palas se, kaj salonite za koli.
:)
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Е од каде дека бараат тоа. Јас бев на интервју, се договоривме два месеци да одам на пракса, никој не спомна , вработуванје, некои обврски после тоа.
Нормално ако си допар , и ако и м треба таков човек можат да те понудат, ама ти не си обврзан за ништо. Не потпишуваш некој преддоговр или сл.
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
abe znaes kako ide rabotata tamu, ludi se tie .....

znaci se prijavuvas na praksa .... potpisuvas dogovor deka ako te primat ke rabotis za niv .... ides 3 meseci na praksa i ti davaat problemi da resavas , ako gi resis problemite , mora da rabotis kaj niv, a ako ne gi resis te bataluvaat.

ja bev pred 2 meseci i toa mi go kazaa
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Ова ме чиди, јас бев на интервју, праевме муабет едно 40 минути, ништо такво не ми спомнаа. По две недели ми се јавија на тел. да ме известат дека сум примен на пракса.
 

Miki

Intern
5 мај 2007
4
0
Embedded C, znam deka mnogu go koristat vo EIN-SOF zaedno so JAVA.
Vo NetCetera najmnogu JAVA, C++ pa C#.
Vo Seavus se mozno rabotat, ama ne nisto posebno so embedded C.
Odnosno sekade se mozno koristat.
Inaku i mene kako na "Ata" :) mi se javija da idam na praksa u NetCetera, ama ja otkazav poradi ovaa praksa kade momentalno se naogam. :)

Pozdrav do dvajcata, kako sto gledam do sega tolku se vkluceni na temava.
P.S. Inaku "_EAX", pa ako mislis da prodolzuvas na fax sega od oktomvri stvarno docna ti e da baras praksa. Poveke sreka slednoto leto.
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Embedded C, znam deka mnogu go koristat vo EIN-SOF zaedno so JAVA.
Vo NetCetera najmnogu JAVA, C++ pa C#.
Vo Seavus se mozno rabotat, ama ne nisto posebno so embedded C.
Odnosno sekade se mozno koristat.
Inaku i mene kako na "Ata" :) mi se javija da idam na praksa u NetCetera, ama ja otkazav poradi ovaa praksa kade momentalno se naogam. :)

Pozdrav do dvajcata, kako sto gledam do sega tolku se vkluceni na temava.
P.S. Inaku "_EAX", pa ako mislis da prodolzuvas na fax sega od oktomvri stvarno docna ti e da baras praksa. Poveke sreka slednoto leto.

Не се сеќавам дека ми кажа дека ти рекле за некаков договор за потпишување во Netcetera.
Како е во германија?
 

Miki

Intern
5 мај 2007
4
0
Kako be ne ti kazav? Ti kazav, mnogu dobro se sekavam. Zborevme pred faks. Ne mi rekoa za dogovor za rabota, samo za praksa koja bi traela 2 meseci. Isto kako sto rekle i tebe.

Inaku jas sum na praksa vo Siemens, Erlangen, Germanija. Ovde JAVA momentalno rabotime. I super e. Novi raboti do besvest moze da se naucat.
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Епа тоа мислев де, дека не ми кажа ништо за никаков договор, пошто немаше таква работа. Се сеќавам добро на муабетот, пред испит беше, а плус и врнеше надвор.
Можда требаше ова по пп, вака одиме во off topic.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.214
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно