• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Practical Aspects Of Modern Cryptography

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

e r i c

Баниран/a
27 ноември 2007
45
2
http://www.cs.washington.edu/education/courses/csep590/06wi/

Курс кој е одржуван од Washington Univerisity, има слајдови со предавање како и видео снимки, доста е добро тоа што го гледав до сега, не ти треба некое многу големо знаење на математиката ниту пак на криптографијата... Незнам за понатамошните предавања, но во секој случај интересно ако некој се занимава со темата...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно