• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

pppoe конекција на Windows 98

acemali

Intern
2 декември 2007
2
0
a nekoj znae li kako da napravam konekcija na 98 se,oti pojma neam kako,a xp nemozam da mu stavam na moevo pc,p.s. imam 360r so solo3.pomos
 

drown

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
Треба да имаш инсталирано pppoe (Point-to-Point Protocol over Ethernet) протокол. Колку што знам windows 98 го нема под default. За еден од подобрите важи raspppoe. Следи ги иструкциите за инсталирање на овој протокол кои ги има во зип фајлот кој ќе го симнеш. На крај креираш обична dial-up врска.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Има апликација што се вика WinPoet и што одма ќе ти заврши работа. Ако не можеш да ја најдеш, прати ми твој маил по ПП и ќе ти ја пратам.
 

acemali

Intern
2 декември 2007
2
0
lele otkoga go srediv pcto i praam konekcija so wadsl i vikam top sea ke raboti probuvam na toa adsl so modemot i ednata sijalicka ne sveti i vikam u k...c neka ide ne se zamaram veke i go bataliv.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.676
Мислења
889.458
Членови
31.515
Огласи
40
Најнов член
sw1pe
На врв Дно