1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

pozz

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од Maribell, 9 Јули 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Maribell

  Maribell
  Intern

  7
  0
  9 Јули 2009
  pozz do site clenovi na ovoj forum , moeto ime e Koce i sum od Radovis i milo mi e sto najdov vakov forum :D
   
 2. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  Welcome and have a nice stay here :bravoska:

  :ninja2:
   
 4. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,828
  26,022
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  здраво коце.:)
   
 6. bl0ck

  bl0ck
  Intern

  181
  19
  26 Јуни 2009
 7. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Добродојде во форумот.
   
 8. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,069
  3 Декември 2008
  Машко
  Добредојде Коце имај пријатен престој.:)
   
 9. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Welcome to our forum :bravoska:
   
 10. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Welcome to the world of IT
   
 11. joveBT

  joveBT
  Intern

  74
  11
  8 Јануари 2009
  :Dobredojde: и уживај тука :p
   
 12. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,344
  1,010
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 13. Dark_angelMKD

  Dark_angelMKD
  Gaining Experience

  558
  53
  4 Декември 2008
  Машко
  Компјутерски Сервисер/Веб Дизајнер/Програмер
  :Dobredojde: на форумов и имај пријатен престој
   
 14. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
 15. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
 16. [E]xPose[D]

  [E]xPose[D]
  Баниран/a

  75
  4
  9 Јули 2009
 17. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Добредојде на форумов, и имај убав престој.
   
 18. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
 19. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Добредојде Коце на Македонскиот ИТ Форум! Имај пријатен престој тука :)
   
Слични теми
 1. Justice
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,371
 2. Dusan123
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  965
 3. bozidarBT
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  479
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...