• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Познати проблеми на IT.com.mk [бета]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
Бета фазата на IT.com.mk (како и многу други бета фази) не испадна баш по нашите планови и на неколку пати беше продолжена.

Последната прогноза е дека бета фазата на IT.com.mk ќе заврши до крајот на оваа година, што значи од околу 1-ви Јануари почнуваме во официјална верзија.

Бета фазата ни овозможува послободно дејствување и пронаоѓање на голем број на проблеми (од организациски до технички) и нивно разрешување.

Сепак, сеуште општо познати се неколку важни проблеми на кои редакцијата на IT.com.mk веќе работи:

  • Пријавени се поголем број на проблеми со логирање на порталот и форумот, односно дека мостот за поврзување на корисничките имиња не функционира како што треба
  • [strike]Менито на форумот е различно од менито на целиот портал затоа што разни корисници на Линукс дистрибуции имаат проблеми со прегледување на форумот во тој случај[/strike]
  • Делот со последните блог постови на почетната страна не функционира на сите верзии на интернет прелистувачи/флеш верзии
  • ...
Однапред ви благодариме за трпението и поддршката која ни ја давате. ;-)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Не е проблем за времето и трпение само направете го да имаме нешто наше вредно:)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,219
27,774
kalco.ru
Леле многу ми се свига КОНТРОЛНИОТ ПАНЕЛ во кориснички СР( тоа со сликичките) по прегледно е и по убаво за око бравос.:bravo:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
И ние ви благодариме однапред :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,144
Мислења
839,378
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно