• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Surreal

Gaining Experience
30 септември 2014
182
186
Скопје
Позитивно искуство со @Kefi . Човекот беше премногу трпелив и разбирлив поради тоа што имав големи обврски. Дојде, виде, си купи за неполни 10 секунди.
 

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
412
342
Како за прва соработка, од мене +10 за @gOJDO и дечките од Инсомниа. Буквално после 15 год.:LOL:, се подновив со RX570 8GB. Дефинитивно момак од збор. Ќе повторам, топ искуство. Искрено повторно би соработувал со него. Иако е клише, во секој случај најтопла препорака за соработка со него.(y)
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
860
1.088
Скопје
@DeJaVu. Вистински digital audio connoisseur. За жал многу муабет а малку време.
Позитив и од мене за @Banjifiko . Побрзо у живот се немам договорено со некој, не ја ни довршив пораката веќе беше на паркинг :).
Респек и за @Pane24
 

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
299
287
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
Дечки, мал оф топик, ама да не има некој да ми даде контакт од @hehexd. Заинтересиран сум за еден оглас, а се нема вклучено на форум некое време.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.161
6.107
Сум забораил да пишам уште еднаш, за воа @Pane24 во, дека ме заеба... Гледам кутија рутерче оп, TP Link гигабитно викам ке сменам дома, он ми пратил графичка.... Јбг викам шо е тоа е, нека оди ајде и ене ја кај братот сега...

+1 и за @DarthJe5us напојувањето ново фабрика и тоа со фри деливери до локација.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.099
6.455
Скопје
www.facebook.com
Сум забораил да пишам уште еднаш, за воа @Pane24 во, дека ме заеба... Гледам кутија рутерче оп, TP Link гигабитно викам ке сменам дома, он ми пратил графичка.... Јбг викам шо е тоа е, нека оди ајде и ене ја кај братот сега...

+1 и за @DarthJe5us напојувањето ново фабрика и тоа со фри деливери до локација.
Исто и за тебе безброј плусеви, последниов пат си ме мрднал од дома :D
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.799
1.629
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Позитивно искуство со @skullmonkey не знам дали воопшто треба да го пишам ова пошто членот е позната личност па не верувам дека би му дошло да зезне некој тука.

Го подигнав хардверот, се уредно спакувано.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.099
6.455
Скопје
www.facebook.com
Позитивно искуство со тие што ми ги купија процесорот и матичната за џабе пари , а не пишаа едно браво за мене . И јас нив не ги спомнувам (y)
А кај се моите 60 души што немаат ништо пишано за мене?
 

Aowek

On your way to fame
14 април 2012
968
734
Позитивно искуство со тие што ми ги купија процесорот и матичната за џабе пари , а не пишаа едно браво за мене . И јас нив не ги спомнувам (y)
Ако не се фалиш само, нема кој да те пофали :D
 

Gilfoyle

Practice makes perfect
10 септември 2009
509
1.765
+1 за @Rikimaru, Кракенот беше исчистен и спакуван потполно исто како новиот што го отпакував пред два дена.

Секако +1 и за @gOJDO затоа што секогаш ферски излага во пресрет за се што треба.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.205
4.913
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Супер искуство со @cgfreak ептен ми искочи во пресрет!
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.656
16.702
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
+1 @Gilfoyle Човек што знае што сака, прифаќа совети и сугестии, едноставен и прајтен за соработка :D Би му продавал хај-енд конфигурации секој ден :)
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.959
15.231
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Уште една успешна операција со @Torte Mobile, топ лик.
 

Ron0n

Gaining Experience
18 ноември 2010
115
225
Ron0n's setup  
Processor & Cooler
Core i9 10900K @ 5.3Ghz + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI MAG Z490 Tomahawk
Storage
1TB Samsung 970 Pro NVMe + 8TB IronWolf Pro
PSU
Corsair HX1200
RAM
HyperX - 64GB DDR4 (4 x 16)
Video card
ASUS GTX 1080Ti
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
CMStorm TriggerZ - MX Brown
Audio
Razer Nari Wireless Headphones, Altec Lansing 2.1
Monitor
Samsung 27" S27D590, 2xPhillips 22" 225B
Одлично искуство со: @Sharlovski (течности за ecig ) и @Goran27 (со механичка тастатура). Препорака за соработка :)
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.205
4.913
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.636
Мислења
927.501
Членови
33.222
Огласи
1.337
Најнов член
Slave Trajkovski
На врв Дно