• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.991
5.923
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Го тестирав новиот рејтинг систем.

1653049465898.png

Треба да се дозволи и повеќе од 80 карактери да се внесат.
Супер соработка со @stevo1337 , експресно брзо ми го испрати мониторот и ме почека да го проверам пред да му испратам пари. rep+++
 

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
557
701
Недојдија
Позитивно искуство со Перо Дексич @Deksa :D
Вчера на лице место у Скопје му се јавив за напојување и дечкото ја остави работата и го извади и спакува напојувањето и ме пречека на улица. Додуша го мрзеше да ми го смене , ама затоа дома се помачив малце и се научив сам :D
Фин дечко иначе. Очекував некој фраер дигнат, а он фин, леп, културен со наочарки ако не се лажам и кошулка. (y)
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
967
880
Позитивно искуство со Перо Дексич @Deksa :D
Вчера на лице место у Скопје му се јавив за напојување и дечкото ја остави работата и го извади и спакува напојувањето и ме пречека на улица. Додуша го мрзеше да ми го смене , ама затоа дома се помачив малце и се научив сам :D
Фин дечко иначе. Очекував некој фраер дигнат, а он фин, леп, културен со наочарки ако не се лажам и кошулка. (y)
@Bate Sase sampion decko, so zdravje da si go koristis, pa kako inace ke naucese?
Sea barem zanat plus imas :D
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.309
5.214
OHRID кај ензероно
Позитивно искуство со @damil
Се договоривме за замена на мојата графичка 6900xt за негова rtx 3080 и дечкото ми ја прати прво неговата на доверба да ја проверам па да му ја пратам мојата. Вакви луге треба да се почитуваат пошто ретки се. Би го препорачал на секој за соработка со @damil .
 
Последна промена:

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.748
7.626
Одлично искуство со @coki - супер комуникација, сите тестови за графичката ги прати на мое барање и запазени договорените времиња.
Препорака од мене!
 

bristlebac

Gaining Experience
21 декември 2020
84
127
Skopje
Позитивно искуство со @claus , коректен, педантен со пратка, излегува во пресрет - препорачувам за соработка.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.637
14.130
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Многу многу кул момче е @Banjifiko
 

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
309
688
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10
+1 за @ImTheDude , купено графичка 6700xt од него, експрес брзо ми ја испрати до Кочани (на негова сметка) ме чекаше (трпеливо) да ја проверам , па да му платам. И бесплатна техничка поддршка добив за отстранување на коинмајнер. Ептен фер батенце
7f8179c77ea3d5ed1fa19457bd79f4d6.jpgSent from my iPhone using Tapatalk
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
689
1.069
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
ROG STRIX Z590-E
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
750W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
AMD RX 6900 XT RedDevil
Case
Asus ROG GC35
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
+1 за @ImTheDude , купено графичка 6700xt од него, експрес брзо ми ја испрати до Кочани (на негова сметка) ме чекаше (трпеливо) да ја проверам , па да му платам. И бесплатна техничка поддршка добив за отстранување на коинмајнер. Ептен фер батенце
7f8179c77ea3d5ed1fa19457bd79f4d6.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Фала, истото важи и за тебе, скроз фер човек, коа ќе дојдеш во Скопје пиши за пиво. :)
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.797
5.430
Ethermine
www.facebook.com
плусвче за @igor_igor оти си купил alienware монитор од жирафа и глеам батката не се замара за да го отпакува и така да му седит по дома. Па си го земав од него по цена на жирафа по само денес понуда :)
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1.357
1.730
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800H
Storage
512GB - M.2 NVMe SSD
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz
Video card
RTX 3050
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Задоволство е да се тргува со @gOJDO.
 

Ron0n

Gaining Experience
18 ноември 2010
115
219
Ron0n's setup  
Processor & Cooler
Core i9 10900K @ 5.3Ghz + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI MAG Z490 Tomahawk
Storage
1TB Samsung 970 Pro NVMe + 8TB IronWolf Pro
PSU
Corsair HX1200
RAM
HyperX - 64GB DDR4 (4 x 16)
Video card
ASUS GTX 1080Ti
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
CMStorm TriggerZ - MX Brown
Audio
Razer Nari Wireless Headphones, Altec Lansing 2.1
Monitor
Samsung 27" S27D590, 2xPhillips 22" 225B
Поздрав до @Pane24 за одлична и брза зделка со RTX3070. Како и секогаш - се е во најдобар ред!
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.117
8.443
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.151
Мислења
894.546
Членови
31.869
Огласи
332
Најнов член
hikagenius
На врв Дно