• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Поздрав

Статус
Затворена за нови мислења.

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,366
1,494
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Е ај здраво.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,117
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Здраво.

Што е работата со сајтот во потписот? Што е со PDF документите?
 

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
407
263
Skopje
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Neurogenesia

Intern
23 август 2021
3
5
www.segfault.mk
Здраво.

Што е работата со сајтот во потписот? Што е со PDF документите?
Е-магазин слично на Phrack. Дел од описот:

"
International Journal of Proof-of-Concept or Get The Fuck Out

PoC||GTFO follows in the tradition of Phrack and Uninformed by publishing on the subjects of offensive security research, reverse engineering, and file format internals. Until now, the journal has only been available online or printed and distributed for free at hacker conferences worldwide.

Consistent with the journal's quirky, biblical style, this book comes with all the trimmings: a leatherette cover, ribbon bookmark, bible paper, and gilt-edged pages.
"

Интересни се поради длабочината и големата работа на Ange Albertini и играње со формати на податоци. На секој ПДФ документ доколку ја извршите командата file во Линукс ќе добиете повеќе скриени работи во самите магазини.

Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,346
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно