• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Поздрав

Статус
Затворена за нови мислења.
1 октомври 2008
278
9
Ја Сум од Тетово , сеа сум 4 година средно учим у злате малакоски - Гостивар
Насока - Електротехничар за компјутерска техника и Автоматика..
Прв пат сум на форум од ваков тип(мислам на македонски форум од ваков тип) инаку поседувам свој сопствен форум за програмирање.. Мој Форум.
Обожавам програмирање,електроника и се што е поврзано со компјутери.
И тоа ..
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Добредојде сограѓанину, имај пријатен престој на форумов и уживај!
 
1 октомври 2008
278
9
Фала момци ,Се надевам дека добро ќе се забавуваме овде а и ваљда ќе научиме по нешто
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Добредојде на нашиот форум и се надевам дека ќе споделиме пријатни моменти, искуства и знаења заедно на форумов. :bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.488
1.317
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.224
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно