• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Поздрав

Статус
Затворена за нови мислења.

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
327
387
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
RTX 2060s
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64
Здраво јас сум Христијан Јорданов од Велес имам 15 години и учам во ССОУ „Коле Неделковски“ Велес.Ова е моето сиви :wtff:

Се занимавам со дизајн подолго време и така еве неколку мои портфолија на девиантарт

http://aswddesigns.deviantart.com
http://kiikac.deviantart.com/
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.682
30.133
kalco.ru
Подолго време викаш а? Човек ќе помисли 30 години имаш :))

Иначе добредојде прочитај ги правилата и имај приатен престој.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.652
1.331
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit

masterficx

Gaining Experience
5 јули 2009
1.345
354
masterficx's setup  
Processor & Cooler
Intel Q8200 + CM Hyper 212+
Motherboard
GA-G41MT-S2PT
Storage
Spinpoint F3 1TB
PSU
CM Elite 460
RAM
8GB [email protected]
Video card
Gigabyte GT640 2GB
Case
DeepCool Tesseract Black
Monitor
LG 22" TN
OS
8.1 64-bit
Добредојде.
 

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
327
387
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
RTX 2060s
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64
Благодарам на сите[email protected]дарето иди на бадијала и читај вчера го сменив напојувањето....
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid

Ceco

Gaining Experience
29 септември 2010
621
190
Ceco's setup  
Processor & Cooler
intel i5 2500 stock
Motherboard
Asus p8h61-m
Storage
Seagate 1Tb
PSU
Cooler Master 500w
RAM
Kingston 2x2Gb 1333Mhz
Video card
Gigabyte 1050ti
Case
Cooler Master Elite 371
Mouse
Gigabyte gm m6880
Keyboard
A4tech Kl-7Mu
Audio
Logitech X-530 5.1
Monitor
Lg E2240
OS
Windows 7 64bit
Добре дојде другар имај приијатен Престој :D
 

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
327
387
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
RTX 2060s
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64
Благодарам на сите од топлото добредојде :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.271
Членови
31.481
Огласи
19
Најнов член
Dan1el
На врв Дно