• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Поздрав од Џокер!!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Petar_Joker

Intern
2 ноември 2008
17
0
Здраво, јас сум Петар од Охрид. Имам 18 години и учам гимназија 4-та година. Слушам рок и блуз, а омилена група уште како мал ми е Бијело Дугме. Хоби ми е билијард и многу ја сакам електрониката. Позз до сите, а ако сакате да знајте повеќе за мене: [email protected]
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Добредојде имај пријатен престој и RTFR (Read the fucking rulezzz) :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Добредојде на нашиот ИТ форум, а секако и на порталот. Се надевам дека ќе уживаш тука. :)
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Блузер а? Хехе, same thing here, дефинитивно еден од најдобрите музички правци :bravo:

Anyway, :dobredojde:
 

aligator4e

Баниран/a
19 септември 2008
21
0
Welcome to the IT world:dobredojde:... Патем читни ги правилцата подобро ќе ти дојде. ок.:D
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Welcome!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно