• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Поздрав до сите на ИТ Форум

Статус
Затворена за нови мислења.

tehnogp

Intern
29 ноември 2007
26
49
Скопје
www.vizuelnopredrealno.mk
tehnogp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. TUF X470-PLUS GAMING (AM4)
Storage
Samsung Evo 850(250 gb)/Eco 840 120GB/4 x2TB WD
PSU
PSU 850W Deepcool DQ850 Modular 80Plus.
RAM
64GB G.Skill
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1070 Xtreme Gaming 8GB GDDR5
Case
NZXT
Monitor
LG ULTRAWIDE
OS
Windows 10 pro
Здраво и Голем Поздрав до сите.Моето право име е Горан,Егзистенција,Хоби и Задоволство ми се компјутерите и се што е поврзано со компјутер.Doing what you love-Loving what you do-
Dane Spotts.Се надевам дека на овој Форум во ИДНИНА ке се збогатам со информации од областа на Компјутерската Технологија
ПОЗДРАВ
TehnoGP
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.494
1.330
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.820
Мислења
910.897
Членови
32.553
Огласи
790
Најнов член
Risteski Filip
На врв Дно