1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позајмица Позајмувам или Купувам скенер за А4 формат на листови или помал

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Pane24, 3 Декември 2017.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Позајмувам или Купувам скенер за А4 формат на листови или помал. Може и некој печатач што има скенер на него односно некој со потрошени бои. Позајмувам или купувам . Локација СК .
   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  390
  193
  18 Март 2015
  Машко
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ми треба за скоро за скенирање на пасоши на А4 формат . Па не знам колку ке брка работа оваа апликација али ке пробам фала ти :)
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  390
  193
  18 Март 2015
  Машко
  И пасош сум скенирал со неа. Само ќе се помачиш малце да го наместиш. Исто така, во скоро секоја копирница имаат скенер
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  За 30 пасоши наизменично на 3-4 дена да идам у копирница не ми се исплаќа. Бидеќи за скоро време ке посредувам за работни визи и документации сфатив дека ке ми треба и скенеров. А за до копирница пред све не ми требаат А4 формат хартија све ми е електронски и праќање на копии од пасоши на имејл до одредени дестинации. Затоа ми е потребен скенерот да ми скенира само документација и да ми даде слика на пц па понатаму е лесното за мене.
   
 6. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,454
  1,886
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  ne gi razbiram mn ovie cudava kazi nekoja cena ti i sto e nefunkcionalno / funkcionalno na nego i t.n
   
 8. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,454
  1,886
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Искрено ни јас не ги разбирам. Го купив за време на студии и веќе 2-3 години ми стои така, дури и заборавив дека го имам, темава ме потсети.

  Знам дека црната боја е потрошена и никогаш не сменета, пошто немав потреба, но после 2-3 години стоење, не верувам дека би принтал (или можеби со чистење на "глава", би принтал?).

  Скенерот работеше без проблем, не верувам дека му се десило нешто од стоење. Физички оштетувања нема.

  За цена немам идеја. Дај шта даш. Или еве нека проценат членовите.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 10. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  Здраво Пане нешто вакво ке ти заврши ли работа ? Седи фаќа прашина сега го уклучив симнав драјвери си работи. Едно 10-20 секунди му треба да скенира.Ако ти се свига помини кога сакаш собери го.


  24550136_10210443222065924_1083156938_n.jpg 24550625_10210443221225903_150932769_n.jpg
   
  Potop, tupacan и на igor_igor им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,051
  3,002
  2 Септември 2012
  Машко
  Пане ми е сомнителен, изгледа пари ќе штампа. :p
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  9,500
  9,197
  24 Јуни 2009
  Машко
  Си кажа дека ќе работи со пасоши. :D
   
  На Pane24 и igor_igor им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Mi se dopagja toa sto ovaka ne e masiven i ne zafakja mesto mn. Na mene mi treba za koristenje za nedela-dve najmnogu. Fala ti za uslugata koga ke bidam posloboden le naminam do kaj tebe. pisi mi poraka za kontakt .
  ubo si kaza profesorot kopiranje na pasosi vo crno bel format i sitkanje na crniot pazar :p
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 14. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  530
  567
  15 Септември 2012
  Машко
  Извини што ја водам дискусијата во погрешен правец, ама ме интересира следниов факт:
  Очигледно дека почнуваш нов бизнис, а не вложуваш во опрема која ти е неопходна. Како мислиш да го водиш тој бизнис? Дали размислуваш дека пред муштеријата нема да се посрамотиш затоа што опремата затаила? Што ќе му кажеш, извини бате, пасошот несмеам да ти го задржам, ти дојди од Берово повторно во Скопје за 2-3 дена, јас до тогаш ќе најдам на позајмица друг скенер?
  Го разбирам фактот дека сакаш да му помогнеш некому да се ослободи од вишок стара опрема, ама да не се инвестира во опрема која нова чини 4000 денари, тоа некако послабо го разбирам? Или сум глуп? Кој ѓавол по фирмиве купувавме нови компјутери, скенери, принтери, плотери, дигитални фото-апарати а не сме сите банки, осигурителни компании или инспекции?
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  ednostavno e ... ne vlozuvam vo oprema od pricina sto sobiram ljuge za stranstvo samo nedela - dve dodeka da najdam i da mu pomognam so nivnite dokumentaci za olesnuvanje so rabotnite vizi. potoa duri po edna godina pak. a i nemam kiznae kolkav profit od 30 dusi osven bonus od agencijata po 10e covek za sekoj mesec. i tie pari da gi vlozam u oprema so nema da ja koristam mi nema logika neli?
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Не се замарај, работај како што мислиш и како што ти е тебе убаво.
  Со среќа брате.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ne deka mi treba na mene itno a i ne sakam bez pari a i neugodno mi e taka. sepak fala za clenot sto se ponudi da go dade negoviot a i koga ke zavrsam rabota jas ke go stavam tuka za nekoj drug da si zavrse rabota. Na mene sekako ke mi treba samo nedela - dve.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  915
  1,397
  6 ноември 2007
  Пане БГ пасоши или МК пасоши ќе скенираш? :)
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  mk pasosi za nasive da mu pomognam od krizava.
   
 20. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  915
  1,397
  6 ноември 2007
  Опааа ете преку кого ќе одиме мандарини да збираме.
  Шала на страна. Среќно на сите во нивните намери за подобра заработка
   
 21. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Нема Мандарини во Република Чешка хахах освен хмељ , јагоди , краставиците.
   

Сподели

Вчитување...