1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Позади добар коњ.. прашина се крева :-))

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од D, 23 Февруари 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. Mr.Alien

Mr.Alien
    Гостин

OK, да ти помогнам тогаш да се одлучиш, и да не се замараш повеќе. Исто така, и да не сметаш дека некој твоето членување го смета за упикување.
    Збогум.

2. StarBuck

StarBuck
    HC

1,295
    48
    16 Февруари 2008
    QA
    :LOL::LOL::LOL: Да не чекаше браво?

3. Delicon

Delicon
    Gaining Experience

660
    101
    10 Јуни 2007
    Вакви дискусии не се за на форуми кои се залагаат за подобрување на IT во Македонија.

Темата ќе ја затворам, а предлагам да се затвори и на другиот форум кој што е спомнат во предходните коментари.

...и да се престане со вакви 'карања' веќе кои не водат нигде! :muahaha:

4. AMD_fan

AMD_fan
    Certified IT Addict

3,646
    137
    10 ноември 2007
    Машко
    Потполно се слагам со Delicon. Мислам дека и предалеку се замина со расправиите, но што е тука е и се надевам дека во иднина нема да имаме вакви непотребни дискусии кои го одвлекуваат вниманието на членовите на форумов во погрешна насока.
    Форумов нека продолжи да биде Вистинско место за ИТ муабети.
    Поздрав! :bye1:

5. Andrijeski

Andrijeski
    Gaining Experience

2,599
    63
    1 Март 2007
    За да не отворам друга тема, за крај би го напишал постов за да знаат другите читатели на темава за каква администрација на hardware.com.mk станува збор :)

Nakurov сепак направи нешто корисно, ни даде дознање каква може да биде администрацијата на еден форум како hardware.com.mk/forum

Имено, потписот ми е едитиран, текстот е ист (Makedonski IT Forum) ми го смениле само линкот, сега води до http://hardware.sitebuilderinfo.com/forum/www.hardware.com.mk

И да, не само тоа туку и ме банирале без причина и без никакво објаснување. Кој сака, може сам да си процени: http://hardware.sitebuilderinfo.com/forum/forum_posts.asp?TID=2423&PN=9 (моите постови почнуваат од 4та страница)

Сега ситуацијата е смешна, имаме луѓе кои плукаат на форумов бидејќи сме банирале за warez, spam, пцуење и безобразни зборови a оправдуваат вакво невидено сквернавење на мојот личен потпис и бан без никаква причина. Уште да ми ги едитираат постовите останува и да го сменат текстот што сум го напишал. Браво

Едит: Дури и линкот до нивниот форум го згрешиле, слика доказ овде.

6. Alexandar

Alexandar
    Gaining Experience

2,514
    90
    21 Мај 2007
    Заврши расправијата и на нивниот форум.

Дел од последниот тамошен пост од страна на еден модератор:
    Значи пак се се сведе на тоа дека ако не ти се допаѓа форумот едноставно замини и не доаѓај повторно, ставот зад кој стоеше целата администрација на IT.com.mk.

Со оваа караница никој ништо не доби, само многу изгубија од угледот двете страни. И се тоа заради еден човек. Нека му служи на честа.

7. D

D
    Администратор

3,230
    1,607
    31 Март 2007
    Ок, и тие ја затворијата темата... и оваа тема е затворена и ги молам сите админи и модератори да не постираат веќе. Доста е...

8. Mr.Alien

Mr.Alien
    Гостин

ОК, еве јас да бидам капачето, со забелешка дека највероватно ја тргнале темата, со оглед дека јас постирав како да се дојде до неа во јавниот дел од форумов. Сега се обидов, но не има ја најдов. Јадници....

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...