• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PowerPoint не пушта видеа!!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Помагајте, само што завршив PowerPoint презентација, и у среда треба да ја презентирам живо на МТВ, али сега видеата не ги пушта кога идам Preview. Самите видео фајлови се добри, а пробав и со други видеа. Пробав со Office 2003 & 2007 ама исто. ПОМАГАТЕ!
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Ај кажи ни подетално. Имаш ли сетирано автоматски да се пуштаат, дали закочуваат или сл.?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Добро е луѓе, успеав да го поправам. Незнам што му е, пред да го реинсталирам Windows клипчињата од Youtube ги имав симнато и со Total Video Converter ги конвертирав во avi. Се беше во ред. Сега по форматот несака да ги пушта во PP. Пробај во Insert->Object->From File... и кога го ставив, добив error: "There is no driver installed!". Гуглирав малку и видеов дека ако го добиам ова, не се добро конвертирани клипчињата. Ги ставив во Windows Movie Maker и ги зачував како филмови од таму, и wala! Проработеа.

Bill Gates е КРИВ! ;-)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,990
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно