• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Повторно наидуваме на проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
Kako sto vi e poznato imase diskusija na tema 'da se nade tekst za Joomla'na makedonski... posle poveke neuspesni obidi pronajden e tekst na angliski... Sega se javuva problem br.2 kako da go prevedam celiot tekst od 55 strani za 2 dena... Slusnav nesto kako e-preveduvac program so okolu 70% tocnost vo prevodot... dali na nekoj ova mu e poznato i Ve molam dokolku mu e da mi pomogne.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,370
29,002
kalco.ru
Па дека онлине ќе најдеш прецизен преведувач шансите се мали.Али затоа седни и почни да преведуваш...зошто никој 55страни за беспари нема да ти превед.Али ако треба помош за одредени делови тука сме:))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
не ме сваќај погрешно
времето кое го потроши тука и кукајќи имам уште 2 дена ке седнеше и ке преведеше

дури и на факултет нема да ти дадат да преведеш 50++ страни за 2-3 дена

така да ти дале повеќе а ти цело време си потрошил барајќи наместо да си преведувал

и нема таков преведувач што ке ти преведе на македонски
има оние што ти ги преведуваат зборовите али може и точно да е али колку ке е логички точно ????

седни и преведувај си:rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
Epa MetalGear vo pravo si.... imav 10 dena I prevedof okolu 35 strani dosega... ali nemozam.. .ne sum postojano doma ili ne sum vo moznost da preveduvam postojano...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ни останува само да сочувствуваме со тебе :)

И не, не постои софтвер кој би можел да преведе толку текст без тотално да ја изгуби смислата (се претпоставува и дека нема да постои (барем во следниве 20 години))

Поздрав :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@Andrejski
Ok fala za toa sto me razocara.... ali nema veze... ke go rabotam manuelno... kolku sto mozam poveke
A pocnuvam sega :)
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,310
16,285
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
За 50 A4 страни стручен текст 400 евра, а ако не е стручен 200 евра. Ако си заинтересиран Пиши ПП, ќе го имаш преводот за 48 часа.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
ninjinzu ја за 400 евра би го паднал испитот :LOL: ...

П.С. : скрати малку по логика не преведувај се .... и онака професорите немаат поим од Joomla 90% од нив .
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
шшшшшштттт... Потивки..

Кога веќе му понудивте СУПЕР РЕШЕНИЕ ( преведувај си сам :LOL:), барем оставете го да си работи на раат.. Не му сметајте барем :))

j/k

@ninjinzu
Ако почекаш уште малку дури тогаш ќе ги преведиш сите .. :))

Ајде фаќај се за работа, а ако ти треба помош при преводот, тука сме :)

Со среќа.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Друже има чаре остај ги другиве што те лажат.
Јави се на Милан Тарот он ќе ти ги преведе.:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,168
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно