• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Повторно искористување на друштвените мрежи.. FriendFeed.

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
За да им олесниме на оние кои сакаат да бидат во тек со дејствијата на IT.com.mk на сите сервиси кои ги користиме (од Twitter до Flickr) се решивме да создадеме профил на Friendfeed.com каде што едноставно се сумираат сите работи.

На профилот на IT.com.mk на ff - www.friendfeed.com/itcommk ќе ги пронајдете:
- Новостите од главниот RSS канал на порталот
- Постовите од Twitter.com/itcommk
- Слики од Flickr акаунтот.

Епа ајде да се дружиме и таму. :)

П.С. Тамошниот профил има и РСС - http://friendfeed.com/itcommk?format=atom
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно