• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Povtorno error pri instalacija..

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Lele.. Me izede ova instalcijava :D
Znachi go stavam cd-to, i se pojavuva ova

Dokolku odam "Demo and full instalation", mi dava da se restartira kompjuterot, i povtorno nishto.. Ednostavno si prodolzhuva so krevanjeto na xp-to.. ( Ako ovde treba da se butira, samo kako napomena da kazham deka se si e vo red vo Bios... t.e namesteno e prvo da se butira cd-romot pa potoa HD, taka da do toa ne e problemot..)

A dokolku odam na "Install inside Windows", se si e vo red se dodeka ne se pojavi errorov


And.. WTF NOW?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Фузи .. Ти реков... Проблемот е до ЦДто... Нема boot рекорд... И сигурно и сликата која си ја изрежал на ЦДто е коруптирана ..

И зошто пробуваш да го инсталираш од Safemod ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
hehehe :D interesni uzbuni nastanaa so postovive.. :D
Vidov deka imashe pokasno odgovoreno na prashanjeto na drugata tema, pa tamu kazhav deka vekje imam otvoreno tema za ova, i ako tvrdish deka e do toa, mozhe da se zatvori ovaa tema :D

potochno ovde :D
Inaku probav povekje pati ushte od vchera, a deneska sluchajno me nanese patot vo safe mode, pa koga ja vidov drugata tema si rekov da se obidam ushte ednash i od tamu.. No normalno bezpolezno :D
I kako shto kazhav, problemot e reshen i temava mozhe da se zatvori..
I povtorno fala Aleks :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
864,034
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно