1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Поврзување на систем со телевизор и компјутер

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од pane96, 19 Септември 2015.

 1. pane96

  pane96
  Gaining Experience

  372
  164
  28 Септември 2013
  Машко
  Дали постои некоја шанса да се поврзе http://www.jvc.co.uk/files/instruction_manual/mx-v508t & 588t engelsk.pdf со телевизор и компјутер во исто време.Пример пуштам музика од компјутер и работи системот.После сакам да гледам филм и системот пак да си работи.Да се користи како излез на звук за двете работи
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Тој систем има само 1 Aux влез, така да нема да може регуларно да ги сврзеш. Она што можеш да го направиш е да го врзеш компјутерот со телевизорот со слика И звук, па ако телевизорот има аудио излез, да го поврзеш со системот. Проблемот со оваков сетап е што за да слушаш музика од ПЦ, ќе треба ТВ-то да ти се наоѓа на HDMI каналот цело време, односно нема да можеш да гледаш телевизија.
   
  На pane96 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,606
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
 4. geek22

  geek22
  Gaining Experience

  194
  104
  23 Февруари 2015
  Машко
  moze, ti treba predzasiluvac so poveke vlezovi ili mixeta
   
 5. pane96

  pane96
  Gaining Experience

  372
  164
  28 Септември 2013
  Машко
  ги имам овие кабли компјутерот ми е поврзан на нив,али сакав истовремено да може да работат.. сакам музика,сакам звук од телевизорот,али очигледно не може. фала на сите
   

Сподели

Вчитување...