1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Поврзување на MaxTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Kupe3, 18 Мај 2010.

 1. Kupe3

  Kupe3
  Intern

  138
  1
  2 Јуни 2008
  Размислувам да ставам МаксТВ, но проблем ми е да пуштам кабел од рутерот до рисиверот што треба да стои до ТВ. Дали е можно ова некако да се поврзе безжично?
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,439
  1,013
  8 Декември 2009
  Што врска има рутерот со рисиверот?
   
 3. Kupe3

  Kupe3
  Intern

  138
  1
  2 Јуни 2008
  povrzani se so mrezen kabel
   
 4. ivan1real

  ivan1real
  Intern

  52
  16
  20 Април 2010
  Мислам дека не. Едино да го ставиш рутерот кај телевизорот па да го поврзеш бежично компјутерот.
   
 5. rouged

  rouged
  Intern

  90
  8
  13 Февруари 2008
  i jas go imam istiot problem, ruterot mi e na edna strana a tv-to na druga, ne bi sakal bas kabli da mi se setaat (gledaat) po soba:) ima sansa preku wifi nekako da se povrze ili mora so kabel?
   
 6. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,244
  1,384
  10 Септември 2010
  Имаш две варијанти тоа да го решиш, една ти е да купиш WiFi има предаватели два, еден за кај рутер друг за кај ресиверот, а втората ти е да купиш други два конвертори ли како да ги наречам од етернет преку струјна инсталација ти пренесуваат повторно на двата краја ги ставаш во штекери.

  Барем овие два начини ги знам што најмногу се користат.

  Eдит: Сега видов пуштиле во продажба Speedport W 101 WLAN Bridge што може да се користи за оваа намена што ти треба тебе.
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,197
  7,115
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  А зошто ти да пушташ кабел? Кога монтираа кај мене дојдоа спремни со све. Имаа е пневматски чекан и хилти и се комплет. Мене телевизорот ми е исто скроз во друга соба од рутерот. Пуштија 25 метри кабел по зид, по плафон кај требаше си го однесоа. Јас претходно им расчистив само пат од мебел и тоа е тоа. Батали wifi кабел си е кабел.
   

Сподели

Вчитување...