Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Поврзување фискална со POS

icka

Intern
22 септември 2009
86
3
www.tiandemk.mk
Здраво,

дали некој е имал искуство со поврзување на систем POS како што е WooCommerce based Point of Sale (POS) interface со фискален апарат кај нас

т.е. со продавање на одреден продукт да се испечати фискална сметка

однапред благодарам
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.293
14.421
Здраво,

дали некој е имал искуство со поврзување на систем POS како што е WooCommerce based Point of Sale (POS) interface со фискален апарат кај нас

т.е. со продавање на одреден продукт да се испечати фискална сметка

однапред благодарам
Да, повели. Каков фискален апарат имаш? И на каков оперативен систем ти е POS софтверот?
 

icka

Intern
22 септември 2009
86
3
www.tiandemk.mk
Да, повели. Каков фискален апарат имаш? И на каков оперативен систем ти е POS софтверот?
Фала ти за заинтересираноста околу темава,

пребарај го "WooCommerce based Point of Sale (POS) interface" на google ке видиш за што станува збор

инаку е web базирана апликација која директно е поврзана со WooCommerce , истата има можност да си печати своја “контролна сметка“ но како и секогаш во МК работите мора да се комплицирани па така и сега оваа / поврзување со фискала , т.е. ако ја би продал продукт со шифра XYZ-123 количина 1, цена 2 на фискалната би требало да се испечати продажба на продукт со шифра XYZ-123, количина 1, цена 2
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.293
14.421
Во Македонија работите што се однесува до фискалните апарати, не се нешто покомплицирани од остатокот во светот.
Ако апликацијата е Web апликација и серверот е некаде во клауд, а фискалниот тебе ти е во канцеларија, комплициран е самиот сетап а не ситуацијата во Македонија.

Не ми одговори на прашањето, каков фискален принтер имаш, бренд и модел.
 

icka

Intern
22 септември 2009
86
3
www.tiandemk.mk
Тоа да, апликацијата е web базирана , фискална физички присутна до мене

инаку моделот е SY250 Synergy ACCENT компјутери


извини за доцниот одговор ( празници ^_^ )
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.293
14.421
Тоа да, апликацијата е web базирана , фискална физички присутна до мене

инаку моделот е SY250 Synergy ACCENT компјутери


извини за доцниот одговор ( празници ^_^ )
Појди во Акцент компјутери на Орце Николов во Дебар маало, ќе ти дадат и документација и софтвер за принт клиент за web апликација и ќе завршиш работа. Сигурно има понова верзија за SY250
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно