Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Поврзување брава - Шкода Фелиција

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.070
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Синоќа некој мајмун ми влегол у кола - кинел жици поврзувал , корнел пластики чукал у бравата и ги извадил сите жици од неа . Сега незнам како да ги вратам - која на кое место иде...

1702225183452.png
Волку можам да видам одоздола само ...

А најдов слики на нет

1626630888097.thumb.JPEG.78f006322600e25cc6b8ccd4499c4cda.JPEG


и брава

41aTbrsQR1L._SX385_.jpg


и
8052160800_1515599794.jpg


Има 7 жици - една со плус дава контакт - друга со плус дава светла и една за верглање - успеав четирите да ги спојам (колку на мајстор да ја однесам си реков) ама не пали - другите три ваљда треба да се поврзани исто - не работи плинот има некое коло и таму - реле за плин и саух..
Кој знае нешто околу ова нека каже ...
Фала...
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.070
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Синоќа некој мајмун ми влегол у кола - кинел жици поврзувал , корнел пластики чукал у бравата и ги извадил сите жици од неа . Сега незнам како да ги вратам - која на кое место иде...

Погледнете го атачментот 132600
Волку можам да видам одоздола само ...

А најдов слики на нет

1626630888097.thumb.JPEG.78f006322600e25cc6b8ccd4499c4cda.JPEG


и брава

41aTbrsQR1L._SX385_.jpg


и
8052160800_1515599794.jpg


Има 7 жици - една со плус дава контакт - друга со плус дава светла и една за верглање - успеав четирите да ги спојам (колку на мајстор да ја однесам си реков) ама не пали - другите три ваљда треба да се поврзани исто - не работи плинот има некое коло и таму - реле за плин и саух..
Кој знае нешто околу ова нека каже ...
Фала...
Добро е. Ги врзав денес.. Тие екстра 3 жици ме бунеа - тоа било за плин и бензин релиња и саух. Ги најдов каде да ги приклучам и си работи Шкодата.
Морав пластиката да ја сечам со бонсек дека неприступачно..

1702328404127.png

Туку ми кажа комшијата денес - двајца роми татко и дете ровареле и тој поминал - тие оставиле Се и претрчале преку улица,, У Саботата 15ч нели врнеше и облачно беше...

Може да се затвори темата...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.780
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно