1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Поврат на ДДВ од Грција/Бугарија

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од ТАТА_МАТА, 6 Април 2019.

Тагови:
 1. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  105
  76
  17 oктомври 2016
  Машко
  Некоја добра продавница за технологија од Бугарија или Грција што враќа данок да предложете? Јас знам само за Plasio ама некако цените им се многу напумпани.
   
 2. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  241
  155
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Па толку и треба. На износот без Ддв се става 24% и се добива продажна цена. За пресметка на повраток на данок се оди со следната пресметка:100 Х 24(стапката на данок) поделено на 100+24, 2400:124=19,35%.
  Испратено од SM-A705FN преку IT.mk форум апликација
   
  На Маша и GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  696
  493
  11 ноември 2015
  Машко
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...