Повлечен Македонскиот јавен клуч за издавање/верификација на Ковид сертификати

Goran995

On your way to fame
16 ноември 2019
558
843
Скопје
Со која апликација?

Мислењето е автоматски споено:

А некој го оспорува тоа дека новиот сертификат не функционира?

А кој оспорува било што, без разлика стари или нови сертификати?
Прашав за мобилна апликација/wallet што ги вчитува тие QR кодови (различни се од македонскиот сертификат) и зачувува во истата апликација.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,418
2,339
www.iwmnetwork.com
Мислењето е автоматски споено:А кој оспорува било што, без разлика стари или нови сертификати?
Прашав за мобилна апликација/wallet што ги вчитува тие QR кодови (различни се од македонскиот сертификат) и зачувува во истата апликација.

Mмислев дека произлезе како оутпут од дискусијата дека не се валидни сертификатите...погрешно те разбрав, sry.
 

Goran995

On your way to fame
16 ноември 2019
558
843
Скопје
Mмислев дека произлезе како оутпут од дискусијата дека не се валидни сертификатите...погрешно те разбрав, sry.

Не, отидов оф-топик, моја грешка сепак.
Најдов и друга апликација:


Може ќе се најде некому.
Common Pass ја нема на PlayStorе, па барав алтернативи.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
487
409
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit

Goran995

On your way to fame
16 ноември 2019
558
843
Скопје
Апликацијата е COVID Certificate и е како официјална за Швајцарија, чисто за инфо за сите.

Да, топ е!
Мада ме нервира што пишува под QR кодот - Validity in Switzerland, некој неписмен ако скенира ќе се збуни зошто имаш швајцарска апликација и сертификат издаден во Македонија. Додуша, секако ќе кликнеш за приказ на QR кодот на цел екран за да ти скенираат.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
487
409
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
А некој го оспорува тоа дека новиот сертификат не функционира?
Па не дојде ред да пробам да го скенирам тој невалднот сертификат, си го средив право со нов.
Мислењето е автоматски споено:

Да, топ е!
Мада ме нервира што пишува под QR кодот - Validity in Switzerland, некој неписмен ако скенира ќе се збуни зошто имаш швајцарска апликација и сертификат издаден во Македонија. Додуша, секако ќе кликнеш за приказ на QR кодот на цел екран за да ти скенираат.
Да таа апликација е од швајцарското министрество за здравство ваљда за тоа така пишува.
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
184
139
Во Швајцарија примаат со Синофарм? Ја инсталирав таа апликација али за Iphone и го вчита сертификатот али под QR кодот ми го пишува следното Does not meet the validity criteria for Switzerland.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,782
3,123
Во Швајцарија примаат со Синофарм? Ја инсталирав таа апликација али за Iphone и го вчита сертификатот али под QR кодот ми го пишува следното Does not meet the validity criteria for Switzerland.
Јок. Кинез и Рус неможе никаде освен на брдовитом балкану

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,302
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно