Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Повик за public бета: ITLogs.com

D

Администратор
31 март 2007
3.800
3.742
www.iwmnetwork.com
Во финална фаза на тестирање е новата платформа која треба да ја лансираме во текот на следните неколку денови: ITLogs.com

Ова е нов проект кој има за цел обединување на ИТ еко-системот и заедницата низ SЕЕ (South East Europe) државите.
Проектот кога ќе го отворите ќе видите добро позната структура, но во малку поинакво светло. Основа ни е сегашната платформа на IT.mk.

Секој кој сака да придонесе кон развој и подобрување на овој проект, бујрум - отворени сме за бета тестирање.

Како благодарност, секој оној кој во следните денови ќе се регистрира на ITLogs.com и ќе придонесе со отварање на барем една тема ќе добие купон код* за бесплатно премиум 1 годишно членство на ITlogs.com.

Секако, добредојдени се и други критики, идеи, пофалби, што и да е.... :)

* кодот ќе ви биде испратен најдоцна до 25.06
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
918
1.178
Скопје
1687128835036.png 1687128843971.png 1687129060558.png 1687129106199.png

1687129146775.png
Ова е приоритет #1. Не можеш да се логираш никако на форумот. Log in ако стиснеш те редиректира назад на порталот (каде што веќе сум логиран). Ако кликнам пак Community/Forum ме носи на форум каде што не сум логиран и не можам да се логирам.

Општо многу споро, рандом error-и.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.259
8.883
Јас би почнал стратегиски:
  • Itlogs е веројатно една од најлошите варијанти за име која може да се одбере согласно природата на платформата. Ми звучи како платформа за извештаи за сигурносни закани што ги прави она ботот на форумот
  • Дизајнот е ужасен, менувајте ја зелената боја под итно. Одредени комбинации на бои не работат заедно, а дефинитивно тоа е бела со светло зелена. Оние сликите за маркетот пак се како тестовите за вид на рандом страна - дали можеш да ја видиш бројката

1687159993522.png

За реченициве ако користите ChatGPT, дајте му добар prompt прво, иначе забегува вака со револуционерни тврдења постојано. Што имав врска оваа реченица со newsletter?

Едит - дизајнот на форумот ми е 3 чекори назад од овој. Вака на прв поглед изгледа празно дизајнерски, ама ок минимализам. Само мислам кога ќе се наполни со теми ќе биде хаотично. Ако е ова некоја форумска тема/дизајн, пратете линк од некој разработен форум да видиме како изгледа. Фонтовите ми се преголеми, особено во десниот дел каде што насловите одат и до 5 редови. Кога е пратено исто е во 2 реда итн итн.

1687160327866.png
 
Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.531
4.351
Писти Охту
регистриран, логиран, ко ќе се кликни на Community, не ме дава како логиран, а копчињата log in / register се нефункционални. Пример од Register:

Едит: после втор или трет клик на log in, ме однесе пак на почеток.

1687161730180.png

Едит 2:

ако цел портал оди на англиски, тогаш и поракава мора да ја смените:

1687161908654.png
 

D

Администратор
31 март 2007
3.800
3.742
www.iwmnetwork.com

Tnx, за ова, @Fatal1ty_ му ја бара маката, ќе биде средено :)

Погледнете го атачментот 127262Погледнете го атачментот 127263Погледнете го атачментот 127265Погледнете го атачментот 127266

Погледнете го атачментот 127267
Ова е приоритет #1. Не можеш да се логираш никако на форумот. Log in ако стиснеш те редиректира назад на порталот (каде што веќе сум логиран). Ако кликнам пак Community/Forum ме носи на форум каде што не сум логиран и не можам да се логирам.

Општо многу споро, рандом error-и.

Тенк ју, тоа со регистрацијата е средено.
Log in / Register - спомнав погоре, работиме на случајот, тоа е приоритетно.

Јас би почнал стратегиски:
  • Itlogs е веројатно една од најлошите варијанти за име која може да се одбере согласно природата на платформата. Ми звучи како платформа за извештаи за сигурносни закани што ги прави она ботот на форумот
  • Дизајнот е ужасен, менувајте ја зелената боја под итно. Одредени комбинации на бои не работат заедно, а дефинитивно тоа е бела со светло зелена. Оние сликите за маркетот пак се како тестовите за вид на рандом страна - дали можеш да ја видиш бројката

Тенк ју на фидбекот.

Погледнете го атачментот 127271

За реченициве ако користите ChatGPT, дајте му добар prompt прво, иначе забегува вака со револуционерни тврдења постојано. Што имав врска оваа реченица со newsletter?

Ова е placeholder текст, а btw е слоган што го користиме за компанијата :)
Ќе биде сменето, мењаме од MailChimp во MailerLite емаил провајдер.

Едит - дизајнот на форумот ми е 3 чекори назад од овој. Вака на прв поглед изгледа празно дизајнерски, ама ок минимализам. Само мислам кога ќе се наполни со теми ќе биде хаотично. Ако е ова некоја форумска тема/дизајн, пратете линк од некој разработен форум да видиме како изгледа. Фонтовите ми се преголеми, особено во десниот дел каде што насловите одат и до 5 редови. Кога е пратено исто е во 2 реда итн итн.

Погледнете го атачментот 127272

Тенк ју на фидбек, ќе препратиме на дизајнерите
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.259
8.883
1687161888567.png

Ова исто да се среди, комбо од МК и енг е, да не зборам за дизајнот.

Ова имево ми се свиѓа ептен ctrl+alt+del media
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.531
4.351
Писти Охту
Како благодарност, секој оној кој во следните денови ќе се регистрира на ITLogs.com и ќе придонесе со отварање на барем една тема ќе добие купон код* за бесплатно премиум 1 годишно членство на ITlogs.com.
Форумот лево ако се отвори, било која тема/форум да се отвори, не можи да се креира ниедна тема, пошто цело време вика дека треба да си логиран за да можиш да постираш. иако сум логиран, тука не ме препознава :(

1687162438517.png
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.078
31.411
kalco.ru
Средувам проблеми со форум до крај на ден.
Одлогирајте се и логирајте се ќе бидете пренасочени на форум и логирани на двете места.
Сори за проблемите работаиме фул да го средиме.
 

Маша

Unstoppable
24 април 2007
898
2.425
aty the end of each momth = at the end of each month

1687159993522-png.127271
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.285
16.127
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
aty the end of each momth = at the end of each month

1687159993522-png.127271

7pu30q.jpg

Патем, треба да се логирам со истиот акаунт од ит мк ако добро разбрав, не? Пошто пробав, не ми даде, тргнав да креирам ми вика дека веќе постои...
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
466
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Во финална фаза на тестирање е новата платформа која треба да ја лансираме во текот на следните неколку денови: ITLogs.com

Ова е нов проект кој има за цел обединување на ИТ еко-системот и заедницата низ SЕЕ (South East Europe) државите.
Проектот кога ќе го отворите ќе видите добро позната структура, но во малку поинакво светло. Основа ни е сегашната платформа на IT.mk.

Секој кој сака да придонесе кон развој и подобрување на овој проект, бујрум - отворени сме за бета тестирање.

Како благодарност, секој оној кој во следните денови ќе се регистрира на ITLogs.com и ќе придонесе со отварање на барем една тема ќе добие купон код* за бесплатно премиум 1 годишно членство на ITlogs.com.

Секако, добредојдени се и други критики, идеи, пофалби, што и да е.... :)

* кодот ќе ви биде испратен најдоцна до 25.06
интересно и форум има на англиски јазик.
Мислењето е автоматски споено:

што толку брзате за регистрација, кога е во фаза на подготовка форумов, секако дека ќе не извести kalco кога е готово.
 

Маша

Unstoppable
24 април 2007
898
2.425
што толку брзате за регистрација, кога е во фаза на подготовка форумов, секако дека ќе не извести kalco кога е готово.
Повикот не беше да чекаме калчо да нѐ извести, туку да тестираме.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.285
16.127
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
што толку брзате за регистрација, кога е во фаза на подготовка форумов, секако дека ќе не извести kalco кога е готово.
Затоа што
Во финална фаза на тестирање е новата платформа која треба да ја лансираме во текот на следните неколку денови: ITLogs.com
Кнап е работава, ќе иде лајв во среда можеби, а чоек не може да се логира, па ке има после трубење.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.033
13.952
Кога отидов на Forums иако бев претходно логиран, во форуми не бев логиран. Кога кликнав Log In ја добив следнава порака и не можам повеќе да се логирам:
1687176011489.png
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
918
1.178
Скопје

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.216
12.292
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Аирлија работава. Супер е идејата за покривање на регионов. Ќе пишуваме и на англиски. Јас не можам да постирам иако сум логиран. Но ќе се среди.

Edit: да со логаут на двата сајта па пак логин успеав.
 
Последна промена:

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.845
5.010
Само директно на My Account ⋆ IT Logs мене ми успева да се логирам во community

Второ - регионот побоље збори некои од регионалните јазици (или популарно наречен naš jezik). Така што, можеби и нешто такво побоље да успее место англиски? Just sayin'
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.216
12.292
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Абе огласи нема :)
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
918
1.178
Скопје
Само директно на My Account ⋆ IT Logs мене ми успева да се логирам во community

Второ - регионот побоље збори некои од регионалните јазици (или популарно наречен naš jezik). Така што, можеби и нешто такво побоље да успее место англиски? Just sayin'
Што знам. Јас српски/хрватски разбирам скоро се кога ми зборат и кога читам. Ама не знам 2 реченици да сврзам и кажам. Така да јас лично на англиски попрво би напишал нешто, отколку на српски/хрватски.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.259
8.883

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.663
Мислења
946.887
Членови
34.141
Огласи
2.009
Најнов член
Paleyrenk
На врв Дно