1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Повици кон Србија

Дискусија во форумот 'Телефонија и телеграфија' започната од marigolda, 9 Јануари 2011.

 1. marigolda

  marigolda
  Intern

  3
  0
  8 Јануари 2011
  Може некој да ми кажe како е најевтино да се збори со Србија (и моблен и фиксен). Знае некој, на пример, кој е најевтин ВоИП провајдер во Македонија (за зборување со Србија)? Или имате некој друг предлог?
  Многу се скапи сите понуди што ги видов :(
  Ви благодарам!
   
 2. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
 3. marigolda

  marigolda
  Intern

  3
  0
  8 Јануари 2011
  Наравно skype:bravo:. Ама јас мислев нешто што не бара интернет од двете страни :ermm:
   
 4. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Pa skype ne bara internet od dvete strani ,samo ti e potrebno da imas internet i krediti nisto poveke .
  Ke si se javis od tvojot kompjuter preku skype na nekoj mobilen ili fiksen vo Srbija ili bilo kade vo svetot i ke si pomines najeftino
   
 5. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009
  Voip Cheap чини 0.207 (мобилен) и 0.069 (фиксен).
  Скајп чини 0.285 (мобилен) и 0.115 (фиксен).

  *Цените се во евра.

  Од споредба со други воип провајдери, најефтин е VoipCheap за повици кон Србија.
   
 6. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 7. marigolda

  marigolda
  Intern

  3
  0
  8 Јануари 2011
  Тоа барав! Фала пуно! Благорадам!:)
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Skype е најскапо, ако не се лажам најефтино беше преку WebCallDirect
   
 9. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  http://telefoniraj.mk мислам дека имаат можност за индиректно бирање. На пример, ѕвониш на 070333444 и потоа го вртиш српскиот број. Ако го ставиш 07033344 во твој круг, тогаш не плаќаш ништо за повикот.
   
 10. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  http://www.axiomatravel.com/

  агенција од србија, знам имаат поевтини авионски карти, али имаат и некои пакети за интернационални повици, незнам како стојат со тие цени.
   
 11. shifty

  shifty
  Модератор

  1,015
  1,335
  5 Септември 2009
  Call & Surf Comfort +

  Месечно
  2.399 ден.
  (Цената е со вклучен ДДВ и се однесува на договор на 1 година)

  (11) За време на промотивниот период до 31.12.2011, со договор склучен на една година, следат 10 часа бесплатни меѓународни разговори кон фиксни мрежи во следните 20 земји: Австрија, Франција, Германија, Велика Британија, Грција, Италија, Канада, Швајцарија, Турција, САД, Албанија, Австралија, БиХ, Бугарија, Хрватска, Црна Гора, Србија, Словенија, Унгарија и Шведска. По надминување на 10 часа во текот на еден месец, разговорите се наплатуваат по редовните цени со 30% попуст. Промоцијата не важи со договор склучен на неопределено време.

  ^^ ова погоре е преземено од страната на t-home, доколку ти е потребно за долги разговори може да ти се најде.
   
  1 person likes this.
 12. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  http://www.voipalot.com/en/rates/ вика 0,06 USD до Србија. 2 и пол денари му доаѓа, 0,15 за мобилен т.е. 6 денари.
   

Сподели

Вчитување...