1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Повеќе звучници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Bontino2, 4 Јули 2015.

 1. Bontino2

  Bontino2
  Intern

  170
  16
  21 ноември 2012
  Машко
  Сакамо да поврзам повеќе звучници, но на буферот има пиклучок за само еден звучник. Како можам да го решам ова?
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,548
  25,667
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Што појачало имаш?
   
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,014
  4,280
  28 oктомври 2008
  На буфер не знам како се поврзуваат звучници, но на вуфер, можеш на два начина; паралено или сериски, но треба да пишеш нешто повеќе за карактеристиките на вуферот.
  Инаку има тема на форумов за поврзување на звучници
  http://forum.it.com.mk/threads/povrzuvae-na-zvuchnici-obasnuvae.19896/

  Пиши дали е активен, колку вати е, импенданса и слично.
   
  Gaston, Војвода и на viksa86 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...