• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Повеќе сетови: Мainboard + CPU + RAM

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,879
15,260
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба повеќе сетови на нови Mainboard + CPU + RAM:
20201021_142339.jpg
1) Asrock H370 Pro 4, Core i5 9400, Kingsotn HyperX Fury 2x8GB DDR4-2666 = 18300 денари, гаранција 3 години
2) Asus Z390M-Plus, Core i5 9600KF, Kingston HyperX Predator 2x8G DDR4-3200 = 23500 денари, гаранција 3 години
3) Asus Z390-P, Core i7 9700K, Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4-3200 = 34000 денари, гаранција 3 години
4) Asus Z390M-Pro Gaming (WIFI), Core i7 9900KF, G.Skill TridentZ RGB 2x8GB DDR4-3200 = 39500 денари / со 32GB(4x8GB) = 45500 денари, гаранција 3 години


Цените се фиксни, можни се комбинации со други компоненти
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,879
15,260
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Апдејт. На продажба повеќе сетови на нови Mainboard + CPU + RAM:

1) Asrock H370 Pro 4, Core i5 9400, Kingsotn HyperX Fury 2x8GB DDR4-2666 = 18300 денари, гаранција 3 години
2) Asus Z390M-Plus, Core i5 9600KF, Kingston HyperX Predator 2x8G DDR4-3200 = 23500 денари, гаранција 3 години
3) Asus Z390-P, Core i7 9700K, Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4-3200 = 34000 денари, гаранција 3 години
4) Asus Z390M-Pro Gaming (WIFI), Core i7 9900K, G.Skill TridentZ RGB 2x8GB DDR4-3200 = 39500 денари / со 32GB(4x8GB) = 45500 денари, гаранција 3 годиниЦените се фиксни, можни се комбинации со други компоненти
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,396
10,457
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
  • Ја почнал/а темата
  • #5

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,879
15,260
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Gramar Correctionist here... i7 9900KF = i9 9900KF
9900K е процесорот
Ја имаш оваа уште?
Од лани ги имам продадено уште тие. Избришав меѓупостови за да нема забуна. Ако ти треба ефтин сет матична процесор и рам, барај ме, ќе ти дадам понуда.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,879
15,260
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
bump
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,557
Членови
28,725
Најнов член
bile86
На врв Дно