1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Повеќе сетови: Мainboard + CPU + Cooler + RAM

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 19 Април 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам повеќе сетови од плоча, процесор, RAM меморија и кулер, сите во исправна состојба:

  1) Asus Gryphon Z87 + Core i5 4670K + Cooler Master V8 + G.Skill Ripjaws X 2x8GB DDR3-1866 CL9
  16000 денари

  2) Gigabyte H81M-S2 + Core i5 4460 + Intel Stock Cooler + Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR3-1866 CL10
  11000 денари

  3) Gigabyte H110-D3A + Pentium G4560 + Intel Stock Cooler + G.Skill 2x4GB DDR4-2133 CL15
  6500 денари

  4) MSI H61M-P20(G3) + Core i5 3470 + Intel Stock Cooler + Geil 2x4GB DDR3-1600 CL11
  6000 денари

  - Има можностр да се комбинира RAM меморијата, т.е. да се стават поспори и со помал капацитет модули кај 1) и 2) или да се се додадат побрзи и со поголем капацитет кај 4)
  - Меморијата во конфигурацијата под 2) Kingston HyperX Fury e под гаранција уште една година и некој месец
  - Меморијата во конфигурацијата под 3) G.Skill е нова и е под гаранција 2 години

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  DaVoRkNe, crazzyy84, -={K-O-R-U-N}=- и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
  Под 3) се повлекува од продажба
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
  pod 2) rezervirana, pod 4) prodadena
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
  Нешто продадено, додадени нови работи. На продажба:

  1) Asrock B360M-HDV + Core i3 8100 + Intel Stock Cooler + 2x8GB DDR4-2133 CL15 (Kingston + Micron)
  - Матичната плоча и процесорот се нови и имаат 2 години гаранција
  14500 денари

  2) Asus Gryphon Z87 + Core i5 4670K + Cooler Master V8 + Corsair 2x4GB DDR3-1866 + 8GB Kingston HyperX DDR3-1866 (работат заедно во Dual Channel, 8GB/channel)
  15500 денари

  3) Gigabyte H110-D3A + Pentium G4560 + Intel Stock Cooler + G.Skill 2x4GB DDR4-2133 CL15

  - Меморијата е нова и е под гаранција 2 години
  7000 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  Изменето од модератор: 9 Мај 2019
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) Asus Gryphon Z87 + Core i5 4670K + Cooler Master V8 + Patriot Viper Black Mamba 2x8GB DDR3-2400 CL11
  15000 денари

  2) Asus H110M-R + Core i3 6100 + Intel stock cooler + 2x4GB DDR4-2133 CL15
  7000 денари

  3) Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 + AMD A10-7860K + Geil 2x4GB DDR3-1600 CL11 (плочата и процесорот се користени само неколку месеци, па седеа на рафт неуклучени)
  4000 денари
  20190518_125728.jpg

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 18 Мај 2019
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
  Под 2) се повлекува од продажба, под 3) резервирана
   
  Последна промена: 23 Мај 2019
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,422
  11,000
  23 Јануари 2008
  Манга
  резервиран последниот сет
   
  Последна промена: 5 Јуни 2019

Сподели

Вчитување...