1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Повеќе напојувања

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 20 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам повеќе одлично сочувани напојувања Antec и Chieftec извадени од конфигурации:

  antec1.jpg antec2.jpg antec3.jpg antec4.jpg antec5.jpg chieftec1.jpg chieftec2.jpg

  1) Antec High Current Pro 1300W 80+ Platinum Full Modular, комплет пакување и кабли - 7500 денари
  2) Antec VP700P 700W 80+ - 2400 денари
  3) Antec VP500PC 500W 80+ - 1700 денари
  4) Antec VP350P 350W 80+ - 1300 денари
  5) Chieftec CTG-550C 550W 80+ Modular, комплет кабли - 1800 денари
  6) Chieftec CPS-500S 500W 80+ - 1600 денари

  Сите напојувања се купени пред 3 години и се комплетно исправни и одлично сочувани, експлоатирани се релативно многу малку во канцелариски услови. Нa напојувањето под 1) му е променет вентилаторот со нов оригинален.

  Цените се фиксни.

  075 437-061, Кирил
   
  b.a, maci и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  Се додаваат на продажба две малку експлоатирани напојувања купени пред двеипол години:
  Screenshot_20190523-142522_Gallery.jpg Screenshot_20190523-142611_Gallery.jpg Screenshot_20190523-143532_Gallery.jpg Screenshot_20190523-143421_Gallery.jpg

  7) DeepCool DQ850 850W 80+ Gold Modular - 4000 денари
  8) Sharkoon SilentStorm Icewind Black 750W 80+ Bronze Modular - 3200 денари
   
  Последна промена: 23 Мај 2019
  На GGTT1 и toshex им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  pod 3) i 6) prodadeni
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  На располагање:

  1) Antec High Current Pro 1300W 80+ Platinum Full Modular, комплет пакување и кабли - 7500 денари
  2) DeepCool DQ850 850W 80+ Gold Modular - 4000 денари
  3) Sharkoon SilentStorm Icewind Black 750W 80+ Bronze Modular - 3000 денари
  4) nJoy! Wooden 750W 80+ Gold - 2700 денари
  5) Antec VP350P 350W 80+ - 1300 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На cele_x и GGTT1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) FSP Aorum Pro 1200W 80+ Gold Modular - 6500 денари
  2) Antec VP700P 700W 80+ - 2400 денари
  3) Cooler Master MWE650 650W 80+ Bronze - 2300 денари
  4) Antec VP350P 350W 80+ - 1300 денари


  075 437-061
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  Сите напојувања се продадени. Во моментов чекам да стигне пратка
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:
  1) FSP Aorum Pro 1200W 80+ Gold Modular - 6000 денари
  2) EVGA Supernova G3 1000W Full Modular 80+ Gold - 6000 денари
  3) Gigabyte G750H 750W 80+ Gold Modular, фул пакување - 3700 денари

  075 437-061
   
  Последна промена: 24 Август 2019
  На NikacXMKD и GGTT1 им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) 3x ЕVGA Supernova G+ 1000W Full Modular, нови, неотпакувани, 1 година гаранција во МК - 7500 денари
  2) FSP Aorum Pro 1200W 80+ Gold Modular, половно - 5500 денари
  3) EVGA Supernova G3 1000W Full Modular 80+ Gold, половно - 5500 денари
  4) nJoy! Legion 600W 80+ Silver Modular, ново, неоптакувано, 3 години гаранција - 3000 денари
  5) Cooler Master Elite V3 500W 80+, ново, 5 години гаранција - 2000 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На olikomerc и GGTT1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) 3x ЕVGA Supernova G+ 1000W Full Modular, нови, неотпакувани, 1 година гаранција во МК - 7500 денари
  2) FSP Aorum Pro 1200W 80+ Gold Modular, половно - 5500 денари
  3) EVGA Supernova G3 1000W Full Modular 80+ Gold, половно - 5500 денари
  4) nJoy! Legion 600W 80+ Silver Modular, ново, неоптакувано, 3 години гаранција - 3000 денари
  5) nJoy! Titan 600W 80+ Bronze, ново, неоптакувано, 3 години гаранција - 2400 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,772
  11,801
  23 Јануари 2008
  Манга
  Додадена количина од NZXT, нови, дигитални, модуларни напојувања. На продажба:

  1) 3x ЕVGA Supernova G+ 1000W 80+ Gold, Full Modular, нови, неотпакувани, 1 година гаранција во МК - 7500 денари
  2) 3x NZXT E650 650W 80+ Gold, Full Modular, Digital monitoring, нови неотпакувани, 5 години гаранција во МК - 6500 денари
  3) FSP Aorum Pro 1200W 80+ Gold Modular, половно - 5500 денари
  4) EVGA Supernova G3 1000W Full Modular 80+ Gold, половно - 5500 денари
  5) nJoy! Legion 600W 80+ Silver Modular, ново, неоптакувано, 3 години гаранција во МК - 3000 денари
  6) nJoy! Titan 600W 80+ Bronze, ново, неоптакувано, 3 години гаранција во МК - 2400 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...