• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Повеќе делови за компјутер

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,057
953
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Деловите се нови и користени се само 1 ден и потоа расклопени и извадени од целата конфигурација.

Купени се на 13.09.2021 во целосна конфигурација.

Деловите имаат гаранција но незнам дали важи бидејќи процесорот и ссдто од конфигурацијата се извадени и незнам дали важи гарнација посебно за секој дел или само комплет во конфигурација.

Куќиште = Power Box AX3 GAMING E-ATX Chassis case with ARGB

Рам меморија = A-Data DDR4 8GB XPG Gammix D10

Матична = ASUS PRIME B450M-K II

Графичка = ASUS PH-GT1030-O2G

20210915_153233.jpg 20210915_153241.jpg 20210915_153246.jpg 20210915_153254.jpg 20210915_153302.jpg 20210915_153308.jpg 20210915_154420.jpg 20210915_154434.jpg 20210915_154527.jpg 20210915_154539.jpg 20210915_154635.jpg

Слики од самите делови.

Ако има некој сериозен купец кој сака да купи дел некој итно слободно пишете приватна порака немора да чекате проценки ќе се договориме некако.

Контакт/Viber/Signal : +38975651213 Зоки
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,057
953
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Бидејќи нема проценки :

Куќиште = 1500 денари

Рам меморија = 1800 денари

Матична = 3500 денари

Графичка = 5000 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,057
953
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Рамот е продаден на @goran.n со здравје маста да му ја извади.

Намалени цени за останатите делови :

Куќиште : 1500 денари

Матична : 3000 денари

Графичка : 4500 денари

И додавам напојување Cooler Master 750 80 Plus Gold = MWE Gold 750 | Cooler Master

Користено е 2 недели извадено и запакувано во кутија

Има гаранција до 08.04.2023

Гаранцијата се состои од документ + фискална сметка + копија од фискалната сметка и воедно купено е од сетек

Цена : 5000 денари

Слики од напојувањето мислам дека нема потреба дека е гланц ново нема никаква прашина и воедно доаѓа комплет со сите нишани како што дошло од продавница , но доколку некој сака слободно нека ми пише приватна порака ќе му бидат пратени чим го сликам.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #4

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,057
953
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Матичната е продадена на член од форумот со здравје да си ја користи.

За деловите гарантирам дека работат без никаков проблем и дека не се користени повеќе од тоа што го кажувам , и да постои софтвер или хардвер кој го кажува тоа слободно донесете и тестирајта бидејќи секој до сега кој и да ме прашува за деловите мислат дека се користени и маста дека им е вадена.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,057
953
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Намалени цени :

Куќиште : 1300 денари

Графичка : 4000 денари

Напојување Cooler Master 750 80 Plus Gold = 5000 денари

 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,057
953
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Куќиштето и графичката продадени на @Enis-Phantom со здравје маста да им ја извади.

Останува напојувањето по цена од 5000 денари со тоа што си има гаранција = документ од сет + фискална + копии за сваки случај.

 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,057
953
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Продадени се сите делови со здравје да си ги користат сите купци и може да се заклучи темата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,906
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно