1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Потребни се фриленсери за хонорарна работа

Дискусија во форумот 'C // C++' започната од Peter, 2 Март 2018.

 1. Peter

  Peter
  Intern

  5
  0
  4 Април 2013
  Машко
  Здраво.

  Веќе некое време работам проекти од областа на ИТ индустријата за една фирма од Данска. Можам да се пофалам дека работата добро оди. Поради сакам да ангажирам уште неколку програмери кои би работеле со мене,за почеток, дополнително (хонорарно). Плаќање на трансакциска. Ако е се во ред понатаму следи и пријавување. Ако има некои заинтересирани кандидати, слободно нека ме контактираат во порака.

  Инаку, потребни ми се следниве области:

  - Java;
  - JavaScript,
  - PHP,
  - Python,
  -SQL,
  - Ruby.

  Поздрав!
   
 2. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  809
  1,321
  12 Септември 2013
  Машко
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,497
  2,514
  14 Мај 2008
  Машко
  Треба да знаат дури 5 бекенда и само 1 база? :D
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,446
  25,343
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Јас разбрав нешто од тие да знае, а не сите истовремено
   
  На Sephiroth и Canibalot им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...