• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Потребна помош околу hotmail [full header]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Би ве замолил доколку некој знае да ми каже на hotmail (Windows live mail), како да направам "reveal full header" на е-маил пораките? На класичниот hotmail знам како се правеше тоа, исто така на yahoo знам како се прави, само мене ми се чини дека оваа опција на Windows live mail повеќе не е достапна за корисниците. Пробав и со "Wiev source" ама и тука нема ништо корисно. Конкретно мене ме интересира IP адресата на испраќачот на поракат. Би ве замолил ако некој е запознат со ова да ми помогне ИТНО!!! бидејќи имам еден проблем со една порака на Windows live mail односно на hotmail.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Завршена работа!

Хе хе некако успеав дотичната личност да ја натерам да ми пише 2 збора на мојата адреса на yahoo и конечно таму успеав да ја откријам IP адресата и на другарчето што се заебаваше дека е девојка од Скопје а сега испадна дека е од Ресен, а по некоја случајност преку ISP дознав и дека е машко. Секако не ми дадоа име и презиме ама доволно беше малку да го оладам дечкото што уживаше да се претставува како девојка и да бараше да му отворам камера. Тоа што го барање за жал не го најкде кај мене. Му препорачав да побара некој Gay-форум или Chat. Сигурен сум дека таму ќе си најде пријатели за cam to cam chat и се што ќе посака. :LOL: :LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Сигурен сум дека ако го прифати мојот предлог многу повеќе ќе има среќа во тоа што го бара. Но веќе сме off topic :LOL:

Ќе не искараат администраторите :eek:pasno:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,398
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно