• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Потребна е Вашата помош.

Кој формат?


  • Вкупно гласале
    109
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
IT SEC е-списанието моментално е во 3 формата - Flash, PDF и HTML.

Имаме дилеми дали да го реализираме е-списанието понатаму само во PDF формат, или да продолжиме со "трипле-плејот" и да поработиме малку на средување на дизајнот во флеш.

Епа помогнете ни да одлучиме.
 

Acid

Intern
17 април 2007
45
36
www.kajgana.com
Веќе кога нема да се избере "хартија"...

Само Flash. Барем според моите потреби. Доаѓам и си ги листам страниците. Не сум мераклија за таложење материјал, па да го сејвувам PDF-от или да го испратам на некој друг. По радо би го сејвувал линкот, или би го пратил истиот...
 

SCH

Intern
17 април 2007
37
1
Јас мислам дека PDF-то е најдобар формат, затоа сто може добро да се архивира, а и немаме сите дома интернет, па вака го симнувам и на раат си го читам дома, уз каве. Иначе, и флешот е добар.

//============================\\
|| Don't Learn to HACK - hack to LEARN ||
\\============================//
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Според мене, најдобро да си ги има трите формати. Малце повеќе работа ама поголем избор за читателот :)
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Изборот е тај мислам, истото го пишува во сите формати. Гласав ПДФ
 

CyberLord

Intern
16 април 2007
135
2
Јас сум за PDF... А добра е и Flash верзијата на списанието... Од HTML верзијата мислам дека нема потреба...
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
јас би предложил да останат трите формати... колку повеќе толку подбро:d а може и да го издавате како ентер на хартија :) доколку можете и сакате:d
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Прашање за Ацид:

Само Flash. Барем според моите потреби. Доаѓам и си ги листам страниците. Не сум мераклија за таложење материјал, па да го сејвувам PDF-от или да го испратам на некој друг. По радо би го сејвувал линкот, или би го пратил истиот...
Не ми јасно како ќе пратиш линк до одредена сторија ако е у флеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,568
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно